HayalSohbet Forum - Güncel Haber, Videolar, ve dahası!

sohbet odaları

Go Back   HayalSohbet Forum - Güncel Haber, Videolar, ve dahası! > HayalSohbet.Net ~Yaşamın İçinden~ > Kadın Dünyası > Kadın ve Cinsellik


Kullanıcı Tag Listesi


Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi Sağlıklı Cinsellik Kurmanın 7 Yolu
Cevaplar
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler
 
Görüntüleme
1596
Önceki Konu
önceki Konu

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03-19-2018, 12:01 AM   #1
Administrator
serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HayalSohbet.Net - Türkiyenin Sohbet ve Paylaşım Platformu! www.hayalsohbet.net - irc.hayalsohbet.net
Üye No: 555
Üyelik tarihi: Jan 2014
Üye Grubu: Admin
Mesajlar: 647
Konular: 628
Şube: İstanbul Avrupa Şubesi
İlişki Durumu: İlişkisi Yok
Ruh Hali:  Cok Asik
Tuttuğu Takım:

Level: 23 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 555
Güç: 215 / 14316
Tecrübe: 20%

Teşekkürler: 8
5 Mesajına 5 Kere Teşekkür Edildi
REP Gücü : 10
REP Puanı : 10
REP Seviyesi : serkan is on a distinguished road
Standart Sağlıklı Cinsellik Kurmanın 7 Yolu

Bir çocuk diğer cinsiyetten nasıl davranıldığını öğrenir ve çocuğun kendi cinselliği hakkında nasıl hissettiğini kendi kendinin imajının önemli bir parçası haline getirir. “Seks yapmaktan” ziyade “sağlıklı cinselliği inşa etmekten” söz etmeyi tercih ederiz. Okullar, daha iyi ya da daha kötüsü, cinsiyeti öğretmek için; evler modeli cinsellik. Bu sadece yaşamın gerçeklerini değil, aynı zamanda tutumları öğretmek anlamına da gelir. Çocuğunuzun sağlıklı bir cinsellik geliştirmesine yardımcı olmak için, onu ilerideki fiziksel değişimlere ve bu değişikliklere eşlik eden duygulara hazırlamalıdır. Çocuğunuzun cinselliğin sağlıklı erkek-kadın ilişkilerinde nasıl işlediğini de bilmesi gerekir.

Çocukları cinsiyet hakkında öğretme fikri, birçok ebeveyn için huzursuzluk yaratır. Seks hakkında konuşmaktan rahatsız olabilirler ve nasıl karşılaştıklarından endişelenirler. Çocuklarında kaygı ve utanmaya neden olmak istemiyorlar, ama aynı zamanda özgürlüğün sınırlarını genişletmek istemiyorlar. En önemli öğretim, ders veya soruları cevaplama yoluyla değil, örnek olarak yapılır. Her zaman gerçekleri açıklayabilirsin. Tutumları düzeltmek daha zor.

1. Dokunma cinsellik başlangıcıdır.Ebeveynler, “Çocuğuma seks hakkında ne zaman öğretmeye başlarım?” Diye soruyor. “Doğumda” cevabım. Çoğu etkileşiminizde, çoğu zaman bilmeden çocuğunuza cinsel mesajlar veriyorsunuz. En eski mesaj dokunma. Çocuğunuzdaki doğum anından itibaren dokunaklı bir aile olup olmadığını bileceksiniz. Bebeğiniz iyi hissetmek ve temas almaktan hoşlanır. Bebeğinizin yüzünü okşayarak, cildine masaj yaparken, gözünüze göz gezdirirken, bebeğinizin göğsünde ve kollarında olması, vücudun iyi olduğu yönündeki tutumları aşılarak; Dokunmak ve dokunmak güzel. Bu yüksek dokunuşlu bağlanma-ebeveynlik tarzının bir sonucu olarak, çocuk erken cinsel mesajını rahat bir şekilde vermek ve almak için alır. Bunun, insanların birbirlerine sevgi göstermesinin bir yolu olduğunu öğrenir. Dokunulma ihtiyacının onurlandırılması, bir çocuğun kendisi ya da kendisi hakkında rahat hissetmesine yardımcı olur. Bu, “o” ya da “o” olarak doğru hissetmeyi öğrenmenin başlangıcıdır.


2. Vive la farkı. Geçmişte kadınlar bebeklere ve erkeklere iş eğilimi gösterdi. Geçtiğimiz yirmi yıl içinde ebeveynlikteki en zengin değişikliklerden biri anne ve babaların çocuk bakımını paylaşması, “kim daha iyi” rekabette değil, bebeklerin erkeklerin ve kız çocuklarının bebeklere bakım biçimlerindeki farklılıklar üzerinde geliştiğinin giderek daha da artmasıdır.

Anneler ve babalar bebekleri farklı tutun, onlara bakın ve dokunmayın. Bebekler göğüsler ve ovma sakalları patlatırlar. Bebekler erkek ve dişi seslere farklı tepki verirler. Erken, bebeğinize her iki cinsiyetin bebekleri besleyebileceği mesajını verin ve bu küçük katılımcılar hem anne hem de babadan en iyisini çıkarmayı öğrenecekler.

İlk yıllarda, bir bebek annenin ona babadan farklı davrandığını öğrenir ve her ikisi de hassas besleyiciler olduğunda bebek bu farktan yararlanır. Evet, bebekler genellikle anne olmayı tercih eder, ama baba yakın bir saniye olabilir. Babam acımasız, pürüzlü ve uzaksa, bu, babanın erkeğe dair ilk izlenimidir, bu daha sonra tüm insanların nasıl olduğuyla ilgili olabilir. Ne var ki, bebek her iki ebeveyn tarafından da beslendiğinde, sağlıklı insanlara normal olarak birbirinden taviz vermeden, cinsiyete bakılmaksızın, besleyici ve hassasiyeti görecektir. Buradaki zorluk, cinsiyet farklılıklarını kutlamak ve her iki cinsiyetten de beslenmeye eşit fırsat vermektir. Unutma babalar, çocuğunuzun bildiği ilk erkek sizsiniz ve anneler, ilk kadınsınız.

CİNSİYET VE ÖZ-ESTEM
İnsanların cinsiyetlerini nasıl gördükleri, benlik saygısını yansıtır ve buna katkıda bulunur. Düşük benlik saygısının sağlıksız cinselliğe taşınması muhtemeldir; Cinsellik ile ilgili problemlerin benlik saygısını zayıflatması muhtemeldir. Bir kızın bir kız olduğuna sevinmesi gerek; bir erkek çocuk olmanın tadını çıkarmalı. Çocuklarınıza, cinsiyetleri hakkında mutlu olduğunuzu iletin. Çocukların şaşkınlığı ve çocukluktaki cinsiyetlerinden memnun olmadıkları takdirde sağlıksız cinsel kimlikleri olan yetişkinler olma olasılığı daha yüksektir. Bu durum özellikle, bir çocuğun ebeveynlerinin cinsiyetiyle ilgili hayal kırıklığına uğramış olması durumunda doğrudur. Bu mesajı kolayca iletebilen takma adlara dikkat edin. Babasının kız olduğu için hayal kırıklığına uğrayıp uğramadığını merak eden bir kadını tanıyoruz. Ona “Butch” dedi ve küçük kız kardeşi “Chuck” dedi.

3. Farklı olmak, daha az ima etmez.Büyüyen cinsel kişiler, özellikle de erkekler, genellikle, diğer görevleri de yerine getirmediklerini düşündükleri için diğer cinsiyeti devalüe ederler. Herkesin yeteneklerinin farklı olduğu gerçeğini görmezden geliyorlar. Daha iyi olan bu çatışma, erkek ve kız çocuklarının takım sporlarına katılmasıyla genellikle orta çocuklukta ortaya çıkar. Bu doğal rekabetçilik, bakım verenler ve koçlar tarafından desteklenmediği takdirde, genellikle kendi kendini düzeltir (ebeveynlere cinsiyetçi görüşlerini akılda bulundurur). Bir okul bahçesinde koşarken çocukları bir gün izledim, “Kızlar emin koşarlar” diye belirttim. On dört yaşındaki kızımız geri döndü, “Çocuklar da komikler.” Bana yorumumun tek taraflı olduğunu bildiriyordu. cinsiyetçi ve açıkçası gereksiz. Özür diledim. Okul sporlarında fırsat eşitliği, erkekler ve kızlar arasındaki karşılıklı saygıyı artırdı. Büyüdüğümüzde, Kızları izlerken ve alkışlarken erkek çocuklar. Şimdi en büyük kızımızın ponpon kız gibi davrandığını görüyoruz - onu formda tutan ve takım çalışmasını öğreten son derece yetenekli ve rekabetçi bir spor. Tüm bu yıllar boyunca futbol, ​​voleybol ve jimnastik, onu elinden gelenin en iyisini yapmaya itmiştir. Onun kadrosu onu ulusal yarışmalara yaptı. (Ve birçok tezahürat takımında erkekler var.)

Çocukların her iki cinsiyetin de eşit derecede değerli olduğunu öğrenmeleri önemlidir. Cinsel eşitlik, doğru kullanıldığında, aynılık değil, eşit değer, fırsat eşitliği anlamına gelmez. Eğer cinsiyetler aynı olsaydı, sıkıcı ve kısa ömürlü bir dünya olurdu. Bir gün bir çift ve dört yaşındakileri disiplin danışmanlığı için ofisimde bulundular. Babam konuşmaya hakim oldu. Annem bir fikir teklif ettiğinde, onu yere indirdi. Güç mücadelesinin ebeveynler ve çocuklar arasında değil, cinsiyetler arasında olduğu belliydi. Çocuk görünürde rahatsız edildi ve kötü cinsel titreşimler alıyordu: erkekler kadınları devalüe ediyor. Çocuklarınız için karşıt cinsiyete saygılı olmanız, çocuklarınızın varlığında birbirinizi geliştirmek ve çocuğunuza ne harika bir anne ya da baba olduklarını anlatmak önemlidir.

4. Kişiyi cinsiyete göre daha fazla güçlendirin. Ebeveynler için cinsiyet farklılıklarını teşvik etmek normal ve sağlıklı olmakla birlikte, toplumsal cinsiyete uygun davranışları neyin oluşturduğuyla ilgili geleneksel görüşler artık su tutmamaktadır. Geçmişte, babalar annelerden daha fazla cinsiyete özgü davranışları güçlendirmeye eğilimliydi. Babam erkeklerle pürüzlü olur ama kızlarla sessiz oyunlar oynar. Bir kızı ile nazikçe oynarken, hassas ve hassas olması beklenen bir kız çocuğa. Bir oğluyla birlikte olmak, onu saldırgan olmaya teşvik ederdi. Ne eksikti? Ne kız ne de oğulları nasıl duyarlı bir şekilde iddialı olduklarını ve kalıplaşmışların nasıl yaşadıklarını öğrendi. Cinsiyet harmanlama konusunda aşırı vurgu, eski kalıplaşmışlar kadar sağlıksız olabilirken, çocuğun cinsiyeti yerine çocuğun mizacına göre çocukla oynamaya çalışın.

Çocuğunuzdan önce bir kişi olarak ipucu alın, ikinci olarak da bir cinsiyet üyesi olarak. Büyüyen çocuklar insan olarak kendileri ile rahatlarsa, cinselliği ile daha rahat olmaları daha olasıdır. Pratiğimde cinsiyet tuzağına düştüm. Ofisimde, küçük bir çocuğu, “bana beş ver” ile selamlıyorum, ama hoş bir kucaklama ile küçük bir kıza hoşgeldiniz. Şimdi çocuktan ipuçlarını almak ve bir el atışı veya sarılmanın daha uygun olup olmayacağı konusunda yerinde karar vermek için daha uygun buluyorum. Çocuklarım ve hastalarım ile, erkek çocuklarda hassas davranışı teşvik etmenin ve her iki cinsiyetteki iddialı olmayı teşvik etmenin önemini görüyorum. Her iki cinsiyette de hassasiyet ve atılganlık, dengenin olması için daha iyi bir yoldur.

5. Sağlıklı cinsiyet kimliğini destekler.Yaşı iki buçuk yaşına kadar olan çocuklar cinsiyet farklılıklarından haberdar olurlar. “Kızlar” ve “erkekler” i tanımlamaya başlarlar. Kızlar, kızların uzun saçlı olduklarını ve bazen de kıyafet giydiğini fark ederler; Erkeklerin daha kısa saçları ve pantolon giymeleri. Ve cinsel organlarının farklı göründüklerinin farkına varıyorlar ve farklı şekilde “işiyorlar”. (Dört yaşındaki erkek kardeşlerin daha genç kız kardeşlere alay ettikleri bilinmektedir: “Benim bir penisim var ve sen yapmazsın.”) Dış genital bölgelerdeki farklılıklara nasıl yaklaştığınız, kimin daha iyi bir problem olduğunu anlamaya yardımcı olabilir. Erkeklerin penisi ve kızları olmadıkları fikrini sürdürmek yerine, durumunuzu dengelemek için yorumunuzu kullanın, “Kızların bir vulva, erkeklerin penisi var.” Küçük bir kız, daha düşük hissetme eğiliminde olabilir çünkü “ilginç” bir ekipman parçası ve küçük bir çocuk sahip olduğu şeyi kaybedebileceği konusunda endişeli olabilir.

Doğumdan çocuklar genellikle oyun sırasında kızlara göre daha agresif ve kaba, bazen de tersi doğrudur. Davranıştaki bu farkın ne kadarının X ve Y kromozomlarından kaynaklandığı ve kültürel programlamanın ne kadar açık olduğu sorusu açıktır. Cinsiyet davranışları genetik ve çevrenin birleşimidir. Bazı erkekler geleneksel olarak erkek aktivitelerine (kamyonlar, dövüşler), bazı kızlara dişi olanlara (bebekler, yemek pişirme) girerler. Birçok çocuk çok bireysel ve daha az cinsiyete dayalı tercihler gösterir. Erkekler, kızlar olabileceği gibi yaratıcı bir oyun evi olabilir ve kızlar erkekler kadar gösterişli bir maceraya sahip olabilirler. Giysiler söz konusu olduğunda kızlar daha ilginç seçimler yaparlar ve burada ebeveynlerin bir çocuğun kişisel tadı, annesinden gelen tüm modelleme ipuçlarına meydan okudukları yerdir. Annesi her zaman kot pantolonlu olan kız, sadece elbiseleri üzerinde, annesinin şaşkınlığında ısrar edebilir; Annesi elbiseleri tercih eden kızı, üç yaşındayken bile dişlerinden ve tırnaklarından biriyle çıkmaya çalışır. Bu, elbette, saatlerce bebeklerle yaratıcı bir şekilde oynayıp oynamadığı ya da günün büyük bir kısmında yerçekimine meydan okuyan stuntlar yapmayı tercih edip etmeyeceği ile ilgili hiçbir şey yapamaz. Ayrıca, cinsiyet davranışı ebeveynlerin izin verdiği etkinliklere bağlı olabilir. Altı yaşında bir erkek ve arkadaşı birbirleriyle savaşıyordu. Büyükanne, “Onları yalnız bırakın. Çocuklar erkek çocuklar olacak. ”Anne,“ Çocuğumun cinsiyeti yüzünden kötü huylu bir manyak olmasına izin vermeyeceğim ”diye itiraz etti. Bebeklerle saatlerce yaratıcı bir şekilde oynayıp oynamadığı ya da günün büyük bir kısmının yerçekimine meydan okuyan stuntlarla uğraşmak isteyeceği bir şey olmayabilir. Ayrıca, cinsiyet davranışı ebeveynlerin izin verdiği etkinliklere bağlı olabilir. Altı yaşında bir erkek ve arkadaşı birbirleriyle savaşıyordu. Büyükanne, “Onları yalnız bırakın. Çocuklar erkek çocuklar olacak. ”Anne,“ Çocuğumun cinsiyeti yüzünden kötü huylu bir manyak olmasına izin vermeyeceğim ”diye itiraz etti. Bebeklerle saatlerce yaratıcı bir şekilde oynayıp oynamadığı ya da günün büyük bir kısmının yerçekimine meydan okuyan stuntlarla uğraşmak isteyeceği bir şey olmayabilir. Ayrıca, cinsiyet davranışı ebeveynlerin izin verdiği etkinliklere bağlı olabilir. Altı yaşında bir erkek ve arkadaşı birbirleriyle savaşıyordu. Büyükanne, “Onları yalnız bırakın. Çocuklar erkek çocuklar olacak. ”Anne,“ Çocuğumun cinsiyeti yüzünden kötü huylu bir manyak olmasına izin vermeyeceğim ”diye itiraz etti.

6. Sağlıklı toplumsal cinsiyet rollerini model edin. Çocuklar evde sağlıklı cinsiyet modellerine sahip olduklarında sağlıklı bir cinsiyet kimliği geliştirirler. Çocuklarınız için aşağıdaki tutumları modellemeye çalışın:

Annem ve babam bakıcıları seviyorlar.
Annem ve babam adil disiplincilerdir.
Annem ve babam birbirlerine saygı duyarlar.
Anne ve baba, cinsiyetlerini ve seçtikleri rollerini sevdiklerini ifade eder.
Babasıyla yeterince zaman geçirmemekle ilgili acı çeken yeni bir baba bize şu sözleri verdi: “Bizi nadiren tuttu. Tek hatırladığım şey, iş için ayrıldığı sırada sırtını ve evrak çantasını görmekti. ”Bazı babaların onları meşgul eden işlere ihtiyaçları var. Eğer bu tür bir baba çalışmalarından hoşlanırsa, çocuklarına, “yaşamak için” yaptığı şeyle yerine getirildiğini söyleyecektir ve evde geçirdiği zamanın bir baba olmasından daha fazla zevk alacaktır. . Çocuklar ailelerini mutlu bir şekilde görmekten ve kazançlı bir şekilde “istihdam” etmekten yararlanırlar, çünkü aileleri için yeterli ölçüde yardımda bulunmaktan zevk alırlar. Ailenin bir “iş” ten daha önemli olduğuna dair çok net bir mesaj vermek önemlidir. Çalışma alanında çok üzücü bir tuzak, babanın daha değerli bir ebeveyn olarak algılanabileceğidir, çünkü onun değeri dolar cinsinden ölçülebilir.

Bebekler sadece anne ve babanın onlar için nasıl bakım yaptığını öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda anne ve babanın birbirlerine nasıl baktıklarına da tanık olurlar. Sadece sağlıklı değil, aynı zamanda çocuğunuzun önünde eşinize sevgi göstermek önemlidir. Çocuğun kucaklamaları ve öpücüklerini görürse ve eşler arasındaki hassasiyeti algılarsa, bu küçük sünger, insanların birbirlerine duydukları sevgiyi göstermesi için iyi olduğunu öğrenir. Sonuç, sevdiği insanlardan öpücük ve sarılmayı seven ve kucaklayan bir çocuktur. Çocuklar her zaman bir ebeveyni diğerini düşürdüğünde, diğerine karşı duyarsız davranırken, hatta fiziksel olarak kötüye kullandıklarında, bu eylem resimlerini tutum dosyasında saklarlar. Ya babaya annenin tedavi etmesinin yanlış bir yol olduğuna karar verirler (ya da tam tersi) ya da hassasiyet yerine çekişmenin cinsiyetler arasındaki normal örüntü olduğunu kabul ederler. Her iki bakış açısı da çocuklarda sağlıksız cinsel tutum ve beklentileri barındırır. Birbirlerine nasıl davrandıkları, çocuğun daha sonra bir eş seçimini güçlü bir şekilde etkiler.

7. Disiplin cinselliği etkiler. Bir çocuğun disiplinli olması, daha iyi ya da daha kötü olması için, onun cinselliğe yönelik gelecekteki tutumlarını etkiler. Bağlanma ebeveynliği alan çocuklar sevdikleri ve güvendikleri için sevmeyi ve güvenmeyi öğrenirler. Çocukken, kollarında ve göğsünde saat geçiren bir çocuk, rahat dokunuş ve dokunulmayı öğrenir. Bu çocuk samimiyet öğrenir. Anne ve babanın birbirlerine ve çocuklarına saygı duyduğu bir evde yetişen küçük kişi, cinsel rolleri sağlıklı ve tatmin edici bir şekilde görüyor olabilir.

Sert ve taciz edici düzeltmelerle büyüyen çocuk anne babaların istismarcı özelliklerini üstlenebilir veya bilinçsizce bir eşdeğer niteliklere bakabilir. Aşırı kontrol eden ebeveynler tarafından dışavurumu sömürülen çocuk, yetişkin cinselliğini ifade etmekte zorlanabilir veya başkaları tarafından kontrol edilmek veya kontrol edilmek için bir araç olarak cinsiyeti kullanabilir. Hiç kimseyi “hayır” öğrenmeyen çocuk, cinsel tatminini geciktiremeyebilir ve maliyetini düşünmeden istediğini almakta daha olasıdır. Ebeveynliğin en önemli kalitesi - duyarlılık - cinsiyeti büyük ölçüde etkiler. Disiplindeki hedeflerimizden biri, bir çocuğun eylemlerinin diğer insanları nasıl etkileyeceğini düşünmesini öğrenmesine yardımcı olmaktır. Ne de olsa, tatmin edici bir seks temel olarak karşılıklı bakımdır - hem kendi hem de başkalarının ihtiyaçlarını karşılayabilme yeteneği ve isteği.

serkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

serkan Kullanicisinin Son 5 Konusu
Baslik Kategori Son Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj
Faydalı nofollow linkler Webmaster Genel serkan 3 1264 03-07-2021 02:11 PM
Çocuklarda sedef hastalığının tezahürü ve tedavisi Anne Ve Çocuk Dünyası serkan 0 1066 07-13-2020 08:53 PM
Doktorlar selülitle mücadele etmenin en etkili... Kadın Sağlığı serkan 0 1282 07-13-2020 08:47 PM
Üç askerin şehit olduğu Sakarya’daki patlamayla... Güncel Haberler serkan 0 1408 07-10-2020 08:48 PM
Virüs insan ömrünü ne kadar kısaltıryor? Güncel Haberler serkan 1 1250 04-27-2020 11:57 PM

Cevapla

Etiketler
sağlıklı cinsellik


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

(View-All Konu Okunma Sayisi : 1
serkan
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 04:10 AM.

Forum Yasal Uyarı

Kuruluş : 2013
2013 - "HayalSohbet Forum" her hakkı saklıdır.
HS-Forum - HAYALSOHBET iştirakidir.
Sohbet - Chat
YASAL UYARI : İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan hayal forum Adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. hayal forum hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler, Yöneticilerimiz ile iletişime geçilmesi yada iletişim formunu doldurulması halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde hayal forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş sağlanacaktır.Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0 RC 1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2022 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402