HayalSohbet Forum - Güncel Haber, Videolar, ve dahası!

sohbet odaları

Go Back   HayalSohbet Forum - Güncel Haber, Videolar, ve dahası! > HayalSohbet.Net ~Genel Kültür~ > Haberler > Güncel Haberler


Kullanıcı Tag Listesi


Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi EYT'de yaratılan kargaşayı hemen ortadan kaldıracağız
Cevaplar
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler
 
Görüntüleme
891
Önceki Konu
önceki Konu

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04-05-2023, 06:27 PM   #1
Administrator
serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HayalSohbet.Net - Türkiyenin Sohbet ve Paylaşım Platformu! www.hayalsohbet.net - irc.hayalsohbet.net
Üye No: 555
Üyelik tarihi: Jan 2014
Üye Grubu: Admin
Mesajlar: 661
Konular: 638
Şube: İstanbul Avrupa Şubesi
İlişki Durumu: İlişkisi Yok
Ruh Hali:  Acimasiz
Tuttuğu Takım:

Level: 23 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 560
Güç: 220 / 17134
Tecrübe: 43%

Teşekkürler: 25
9 Mesajına 9 Kere Teşekkür Edildi
REP Gücü : 10
REP Puanı : 10
REP Seviyesi : serkan is on a distinguished road
Standart EYT'de yaratılan kargaşayı hemen ortadan kaldıracağız

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Özel, Kahramanmaraş merkezli depremlerinde depreme maruz kalan öğrenciler kadar kalmayan öğrencilerin de depremzede haline getirildiğini söyleyerek, “Gençlerin umutlarının yıkıldığı, morallerinin çöktüğü bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Bütün dünya Türkiye üzerinde hayaller kurarken, gençlerinin dörtte üçünün yurt dışında hayal kurduğu bir Türkiye ile karşı karşıyayız” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, gündemi değerlendirdi. Özel, şunları söyledi:


“YIKILMAZ BİR TÜRKİYE İNŞA ETMEK İÇİN GÖREVE TALİBİZ: Yıkılmış bir Türkiye ile karşı karşıyayız. 6 Şubat depremlerinde 10 ili yıkılmış bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Ekonomisi yıkılmış, Milli Eğitimi, üniversiteleri yıkılmış bir Türkiye ile karşı karşıyayız… Bütün dünya bu güzel topraklar üzerinde hayaller kurarken, gençlerinin dörtte üçünün yurt dışında hayal kurduğu bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Dış politikası yıkılmış bir Türkiye ile karşı karşıyayız. 14 Mayıs’tan sonra yıkılmaz bir Türkiye’yi inşa etmek için göreve talibiz ve hazırız.ENERJİSİNİ KAYBETMİŞ BİR AKP…: Parlamentoyu izliyorsunuz, dağılmış bir Cumhur İttifakı görüntüsü. Enerjisini kaybetmiş bir AKP görüntüsü. 22 yıl önce erdemliler hareketi diye yola çıkmış, bugün yüzlerine sorulduğunda; Kızılay ve AFAD başkanının yaptıkları, Dışişleri Bakan Yardımcısının kurmuş olduğu Falyalı ile şirketler… Ya da bir takım suç örgütü liderinin ifşaları, onu susturmak için orada gayret gösteren İçişleri Bakanı. Giderken yalnız gidip, dönerken yanında getirdikleri. Dün darbenin finansörü dediklerine sırf bir suç örgütü liderine dijital tecrit uygulasın diye yapılan anlaşmalar ve üstüne o darbenin finansörü ile kucaklaşmalar, kol kola girmeler. Büyük devletler suçlu da olsa, dünyanın öbür ucunda da olsa bir vatandaşı gözaltına alınır, tutuklanırsa Dışişleri budan haberdar olur, gider sorar görünür, bilgi sahibi olur. Bizimkiler bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı susturulsun, tecrit edilsin diye üst düzey politik temaslar yürütülüyorlar. İçişleri Bakanı, Dışişlerine gidiyor. Başka başka işler yapıyor. Bu, büyük devletlere yakışmaz.

KANUNSUZ EMİRLERİ TAKİP EDİYORUZ: Şunu bilsinler: Bir suç örgütü liderinin ifşaları olacak da Cumhur İttifakı kaybedecek, Millet İttifakı kazanacak. Biz seçimi kazanmak için hazırız, güçlüyüz, etkiliyiz. Milletimizin vereceği yetkiye, 14 Mayıs günü kavuşup, geçmişteki bütün sis perdelerini ortadan kaldırmaya talibiz, hukuk yoluyla. 14 Mayıs günü bir perde açılacak, bütün sis perdeleri açılacak. Kimsenin endişesi olmasın. Bugünkü kanunsuz emirlerin de gözümüz üzerinde, takip ediyoruz, olanları izliyoruz.

SEÇİM TAKTİĞİ İÇİN DEĞİL, BİR VASİYETİ YERİNE GETİRMEK İÇİN: Rejime kasteden Anayasa değişikliğinin yürürlüğe girmesi ile ülkemizde yaşanan bütün sorunlar bugünkü halini almaz üzere; katmerlendi, katmerlendi. Çünkü tek adam rejimlerinin sonu bu. Dünyanın fakir ülkelerini tek adamlar, zengin ülkelerini güçlü parlamentolar ve demokrasiler yönetiyor. 14 Mayıs’tan sonra milletimizin illallah dediği; bütün kararların bir yerden verildiği, o yüzden milletin sorunlarının değil, yandaşın sorunlarının çözüldüğü bir süreçten, milletin derdi ile dertlenen bir sürece geçeceğiz. Bunu bin seçim taktiği için değil, bir vasiyeti yerine getirmek için yapacağız. O vasiyet, şudur: ‘Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir.’ Bu ülkenin kurtarıcısının vasiyetini yerine getirmek için 14’ünden sonra çalışmaya başlayacağız.


PARLAMENTO SARAYIN GÜNDEMİNE MAHKUM OLMUŞTUR: Bu parlamento gündemine hakim olamamıştır. Bu parlamento, milletin gündemine hâkim olamamıştır. Bu parlamento yoksulların, işsizlerin, emeklilerin, emekçilerin, çiftçilerin, köylülerin gündemine değil sarayın gündemine mahkûm olmuştur. Bu parlamentoda Devlet Bahçeli’nin imzası ile kanun teklifleri var, komisyonda gündeme bile almıyorlar. Bu parlamentoda Kemal Kılıçdaroğlu’nun ana muhalefet partisinin kanun teklifleri var, gündeme dahi almıyorlar. Hatta şunu diyorlar: Yıllarca, ‘yapmayız’ diyorlar. EYT’de olduğu gibi… Saray anketi görüp ürkünce hemen yapıyorlar. Milletin gündeminin değil sarayın gündeminin dayatıldığı bu ülkede, böyle yönetilirse millete fayda yok. Millet İttifakı tarafından yönetildiğinde herkesin sorunları çözülecek.

14 MAYIS’TAN SONRA BİZ YAPACAĞIZ: Bu son hafta. 21 yıllık yorgun iktidarınızda, bazı sorunların çözülmesi onuruna ortak olmak isterseniz biz varız. Yoksa, 14 Mayıs’tan sonra biz yapacağız. EYT’de yaratılan büyük kargaşayı hemen ortadan kaldıracağız. İntibak olmadan, kademe olmadan EYT’de, asla asla ve adalet olmaz. Emeklilerin intibakla ilgili sorunları çözülmeden asla adalet sağlanmış olmaz. 20 gün geç sigortalı olup, 20 yıl sonra emekli olacaklar için mutlaka kademelendirme, 2000’liler için mutlaka adaletin getirilmesi gerekiyor. Ayrıca staj mağdurlarına verdiğimiz söz 14 Mayıs’tan sonra tutulacak. 14 Mayıs’tan önce staj mağdurlarının rahatsızlığını ortadan kaldırmak isterlerse sabahlara kadar çalışmaya ve bu Meclis’i çalıştırmaya biz varız. Yapmazlarsa 14 Mayıs’tan sonra biz buradayız. Kısmi emeklilik beklentisi olanların, beklentilerini karşılayacağız.

ÖZLÜK HAKLARI İLE İLGİLİ ADALETSİZLİĞİ KALDIRACAĞIZ: Hele hele kamudaki mühendisler… Kamudaki mühendis 18 – 20 bin lira maaş alırken, aynı sürede görev yapmış doktor, o da daha iyisine layıktır ama 45 bin lira alıyor. Aynı yaş, aynı eğitim, aynı çaba, prestijli meslekler, ama birileri çok başka yerde, birileri çok başka yerde oluyor. Özlük hakları ile ilgili adaletsizliği kaldıracağız. Ayrıca, beş mühendisten biri kamuda çalışıyor. Geri kalanı taşerona mahkûm. Ve çok az ücretler alıyorlar. Bu sorunları mutlaka ortadan kaldıracağız.

BÜYÜKELÇİLERDEN DESTEK İSTİYOR: Dün, Recep Tayyip Erdoğan büyükelçilerle birlikteydi. Onlara propaganda yaptı. Söylediklerini, herhangi başka bir siyasetçi söylese… Örneğin Kemal Bey çıksa ‘Bu seçimlerde yurt dışı oylar çok önemli, desteğinizi bekliyoruz’ dese kıyamet kopar. ‘Sizlerin yardımlarınızı istiyoruz’ dese, vatan haini ilan ederler. Ama öyle bir tükenmişlikle karşı karşıya ki büyükelçilere propaganda yapıyor ve büyükelçilerden destek istiyor. Daha önce Ahlat’ta, ‘Bizde öyle bir ana muhalefet var ki’ diye Ahlat’taki büyükelçilere bizi şikâyet etmişti. Dün büyükelçilere propaganda yapıp destek istedi. Dış güçler, dış güçler diyenlerin, seçimi kaybetme noktasına geldiğinde ne hale geldiğini gördük.

BÜYÜKELÇİ, KAFAN BOZULUNCA AZARLAMAK İÇİN YOKTUR: Büyükelçi iyi ilişkiler için vardır. Diploması için vardır. Dedikodu yapmak, şikâyet etmek ya da kafan bozulunca azarlamak için yoktur. Büyükelçiyi Türkiye’yi rencide ederse azarlarsın. Büyükelçi Türkiye’yi rencide ederse çağırır ve uyarırsın. Kamunun önünde de azarlamazsın. Büyükelçi bir sonraki cumhurbaşkanını ziyaret etti diye, bir cumhurbaşkanı adayı ve ana muhalefet liderine nezaket ziyareti yaptı diye ona köpürüp de onun dışındaki bütün büyükelçilere, ‘Beni destekleyin, bana yardım edin’ demek, hele hele Türk dünyasındaki ülkelerin liderlerini aktif siyasetin içine dahil etmeye çalışmak bu ülkeye yakışmaz, bir siyasetçinin de gücünü değil, acziyetini gösterir.


BU MİLLET BUNA İZİN VERMEZ: HÜDA PAR’a yerli ve milli diyorlar. Sadece Erdoğan değil, Bahçeli de Destici de HÜDA PAR ile kurdukları ittifakı savunan bir hale gelmiş. Burada Gaffar Okan’ın kemiklerinin sızladığını, ailesinin ve bütün milletimizin içine ateş düşürdüğünüzü bilin. Gaffar Okan’ın katili kim? Bunu Bahçeli biliyor, yanıltmaya çalışırken Tantan’a sorun diyor. Saadettin Tantan Bahçeli’yi yalanlıyor. Gaffar Okkan’ın katillerinin kim olduğunu bu millet biliyor. Ailesi biliyor, Allah biliyor. HÜDA PAR’ın Genel İdare Kurulu üyesi, ‘15 Mayıs sonun başlangıcı olacakmış’. Hala masum göstermeye çalışanlar var. Buraya getirecekler, Meclis’e sokacaklar, Gaffar Okan’ın kemiklerini sızlatacaklar. Milletimizin bu hamleye karşı sandıkta nasıl bir hamle yapacağını bekliyoruz. Bu millet buna izin vermez. Buna tenezzül edenlere tahminlerin üzerinde cevap verir. Sandık bazen dile gelir konuşur. Şakır şakır konuşur.

MİLLETİMİZİN ADALETİNE SIĞINIYORUZ: Destici ve Bahçeli’ye, ayrıca; yerli ve milli diyen Erdoğan’a: ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ lafı kaldırılmalı diyen, andımıza ‘Faşist metin’ diyen, ‘Özerklik ve federasyon gelmelidir’ diyen bir yapıyı alıp da ‘Biz çok milliyiz, bunların hepsi terörist’ diye ikna etmeyi çalıştığınız seçmeninize ‘Bunlar çok iyi adamlar’ diye mi anlatacaksınız. Federasyon, özerklik olsun diyor. Bunları yaparken de güya din adına ve gözü dönmüş her şeyi hazır bir portre çiziyor. Biz bunlardan korkmuyor, milletimizin adaletine sığınıyoruz.

DEVLET DEVLET GİBİ DAVRANIRSA BÖYLE YAPAR: Millet İttifakı’nın ilk kanun teklifidir. Depremin yaralarının nasıl sarılacağına dair kanun teklifi… Dün AK Parti grup başkanvekillerine de verdim. Ne var teklifimizde? Bunlar para ile ev verecek ya. O evlerin bedelsiz verilmesi var. İlk ev ve tek ev. Çok evi olanlar, çocuğu için de bir ev satın almak isterse, orada vergileri almamak var. Kiracıları 2 yıl gerçek kira yardımı, kiralayacak ev bulamıyor, o yardımla kiralayacak ev bulamıyorsa, o kiracıya da ev var. Teknik olarak güçlendirilebileceği belirlenen yapıların hak sahiplerine çok uzun vadeli, çok uygun finansmanla destek var. Deprem için toplanan ve harcanan paralarda ekstra denetim ve şeffaflık var. Böyle günde, bu kadar duygular yüksekken verilen paranın hesabını daha ciddi sormak ve takip etmek lazım… İşini ve gelirini kaybeden depremzedenin kredi kartı ve tüketici kredisi borçlarının silinmesi ya da borcun hacmi ve kişinin durumuna göre uzun süre ertelenmesi var. Tarımsal üretimi canlandırmak için mazot, gübre ve ilaç desteği, onları üretime yeniden kazandırmak için can suyu var. Küçük işletme ve esnafa yapacakları yeni yatırımlar için kamu bankalarından, yani Demirören’e değil de depremzede çiftçi ve esnafa Halk Bankası ve Ziraat Bankası’ndan uzun vadeli krediler var… Deprem bölgesindeki bebekler için ailelerinin talebi ile 1 yaşına kadar ücretsiz mama, süt ve bebek bezi, 1 yaşından sonra devamı gerekiyorsa doktorun bir reçetesi ile yine ücretsiz olarak verilmesi var. Deprem bölgesindeki belediyelerin çoğu AK Partili. İller Bankası’ndaki borçlarının tamamen silinmesi var. Yeni kredi talepleri için İller Bankası’nın sermayesinin 90 milyar liraya arttırılması var… Kolunu, bacağını, uzvunu kaybetmişlere en kaliteli protez, hemen ve uğraştırmadan var. Devlet, devlet gibi davranırsa böyle yapar diye altına imza attık. Bugüne dair bir iddia, 14 Mayıs’a dair taahhüt. Kelimesi kelimesine tutanaklara emanet ettik, Meclis Başkanlığı’na verdik. Yapalım derlerse 3 günlük iştir. Biliyoruz ki yapmayacaklar. Depremden sonraki ilk işimizdir. Devlete devlet olma niteliğini geri verecek bir kanun teklifi. Yoksa ‘bir yıl içinde konutlar teslim, 20 yılda ödersin.’ Devletin kusuru yüzünden yıkıldı. Kusuru olan bedelini öder.

Bekir Bozdağ’ı dinliyoruz, tebessümle. Recep Tayyip Erdoğan’ı en çok kim över, gözüne en çok kim girer? Aktif siyasette çok sesinin çıkmadığı o dönemin telafisine girmiş. Söylediklerini söyleyemem…. Ama kendisine böyle bir kutsiyet atfediyor. ‘Dik duruşlu’ diyor… Böyle dik duruş size yakışır. Ama bu ülkeye yakışmaz.

AFAD’IN DEDİĞİ FIRTINA OLMADI AMA KEMAL KILIÇDAROĞLU FIRTINASI OLDU: AFAD, Genel Başkanımızın dünkü Trabzon mitingi öncesi, Trabzonlulara fırtına uyarısında bulundu. ‘Aman mitinge gitmeyin.’ Bakıyorsun, Meteoroloji’de öyle bir fırtına yok, AFAD’ta var. Dün Trabzon’da AFAD’ın dediği fırtına olmadı ama Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu fırtınası oldu. AFAD fırtınayı da gördü, gelecek güzel günlerin de müjdesini bütün Türkiye gördü. Ama kamu gücünü bir partinin yararına, bir adayın aleyhine bu kadar aşikâr kullanan, yalana sarılan, kurumları yalana alet eden bu anlayıştan hesabı milletimiz soracak.

Türkiye’nin gündemi, Nebati’nin de gündemi olmuş. Nebati’nin de tanıdığı birçok emekli vardır. Sıcak parayı gördü, gözler pırıl pırıl oldu. ‘Her bayram, her emekliye 8500 lira.’ Hikâye, 7 Haziran 2015’te Kemal Bey söyleyince başladı. Veremez, yapamaz dediler. 1 Kasım’a giderken yumuşattılar, ‘biz de verebiliriz’ dediler. Seçimden sonra unuttular…. Emeklilere bayramda 2 bin lira verilecek. Bütün emekliler biliyor ki, Bay Kemal sayesinde. Bilsinler ki her bayram 8500 lira, emekliye verilecek. Gelecek Kurban Bayramı’nda her emeklinin 15 bin lira alacak olmasına, birileri kaynak tartışması açmaya çalışıyor. Kur Korumalı Mevduat ile sadece bütçeden 200 milyar lirayı fakirin cebinden zenginin cebine koyan sensin. Ya bırak da biraz da biz emeklinin cebine koyalım. 22 yıldır süründürdüğünüz emekliye sahip çıkıyoruz, ‘yapamazlar, yapamazlar.’ Bal gibi yaparız, inadına yaparız. Senin yakınların bile o 15 bin lirayı aldığında, ‘Allah razı olsun, hakkımızı verdiler’ diyecek. Bugüne kadar, deyip de yapmadığımız yok. Ama CHP’nin yapacağız deyip de sizin seçimi kaybettiğinizi görünce yaptığınız işler de çok.”

Özgür Özel, açıklamalarının ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Millet İttifakı’nın ortak milletvekili adayı listesi hazırlayıp hazırlamayacağı ile ilgili bir soru üzerine Özel, şunları söyledi:

“10 ilde bunu yaptık. Bu rakamın listeler verilene kadar dahada yukarı çıkmasını bekliyoruz. Bu arttıkça Millet İttifakı’nın Meclis çoğunluğunu garantilemesi daha da artmış olacak. O konuda ciddi bir kararlılığımız var.”

Özel, anketlere göre Cumhur İttifakı’nın Meclis çoğunluğunu kaybettiğini aktararak, “Millet İttifakı tek başına Meclis çoğunluğunu sağlamak için her geçen gün daha iyi anketler görmeye başladı. Biz bu seçimi birinci turda bitirmek istiyoruz, bunun için de iktidarın değişmesini isteyen tüm seçmenleri Kemal Kılıçdaroğlu’na birinci turda oy vermeye ve Millet İttifakı’nı Meclis çoğunluğunu sağlayacak bir biçimde parlamentoda görevlendirmeye çağırıyoruz” diye konuştu.

serkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

serkan Kullanicisinin Son 5 Konusu
Baslik Kategori Son Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj
Beyoncé, Shakira - Beautiful Liar Yerlichat.com -Paylaşım shweta 3 299 08-01-2023 12:31 PM
Hayal sohbet odaları banclink HayalSohbet.Net Özel sophiachole 1 1067 05-25-2023 09:22 PM
Çilekli zarif İtalyan pastası - hafif, narin ve... Börekler serkan 0 450 04-12-2023 08:47 PM
EYT'de yaratılan kargaşayı hemen ortadan... Güncel Haberler serkan 0 891 04-05-2023 06:27 PM
Bir gecede sivilce nasıl temizlenir Bakım ve Guzellik serkan 0 463 03-29-2023 08:29 PM

Cevapla

Etiketler
chp, eyt, millet ittifakı, özgür özel


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

(View-All Konu Okunma Sayisi : 2
apekshapatil, serkan
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 10:46 AM.

Forum Yasal Uyarı

Kuruluş : 2013
2013 - "HayalSohbet Forum" her hakkı saklıdır.
HS-Forum - HAYALSOHBET iştirakidir.
Sohbet - Chat
YASAL UYARI : İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan hayal forum Adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. hayal forum hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler, Yöneticilerimiz ile iletişime geçilmesi yada iletişim formunu doldurulması halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde hayal forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş sağlanacaktır.Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0 RC 1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406