HayalSohbet Forum - Güncel Haber, Videolar, ve dahası!

sohbet odaları

Go Back   HayalSohbet Forum - Güncel Haber, Videolar, ve dahası! > HayalSohbet ~ Bilgisayar Ve İnternet ~ > Bilgisayar Dünyası > İşletim Sistemleri


Kullanıcı Tag Listesi


Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi
Yapay zeka
Cevaplar
1
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler
 
Görüntüleme
1802
Önceki Konu
önceki Konu

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03-29-2018, 07:16 PM   #1
Administrator
serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HayalSohbet.Net - Türkiyenin Sohbet ve Paylaşım Platformu! www.hayalsohbet.net - irc.hayalsohbet.net
Üye No: 555
Üyelik tarihi: Jan 2014
Üye Grubu: Admin
Mesajlar: 647
Konular: 628
Şube: İstanbul Avrupa Şubesi
İlişki Durumu: İlişkisi Yok
Ruh Hali:  Cok Asik
Tuttuğu Takım:

Level: 23 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 555
Güç: 215 / 13854
Tecrübe: 20%

Teşekkürler: 8
5 Mesajına 5 Kere Teşekkür Edildi
REP Gücü : 10
REP Puanı : 10
REP Seviyesi : serkan is on a distinguished road
Standart Yapay zeka

insanlar ve makineler arasındaki uyumsuz farklar hakkında - bir deneme.

1997'de İngiliz sibernetikçi Kevin Warwick, "The March of the Machines" (Gelecekte Makineler Arası) adlı kitabına kasvetli bir gelecek senaryosuyla başladı. Warwick, 21. yüzyılın ortalarına kadar, Dünya'nın nüfusunun ağa bağlı Yapay Zeka (AI) ve üstün robotlar tarafından yönetileceğine inanıyor.

Makineler bir zamanlar insan tarafından yaratılmaya utanılacak mıdır, tıpkı maymunlardan türediğini öğrendiğinde insan utandığı gibi? American AI öncüsü Edward Feigenbaum, 1980'lerde yarının kütüphanelerindeki kitapların birbirleriyle nasıl iletişim kuracağını ve böylece bağımsız olarak bilgilerinin nasıl artacağını hayal etti. Onun meslektaşı Marvin Minsky'nin yorumu: "Belki de bizi evcil hayvan olarak tutuyorlar." 1956'da Minsky, New Hampshire'daki Dartmouth Koleji'nde "yapay zeka" teriminin ilk ortaya çıktığı bir konferansa ev sahipliği yaptı - Yapay Zeka.

zeka bilgisayarlı uzantısının sözler muhteşem. Yakında, elektronik beyinler her türlü problemden çözümlenmelidir. bu beklentiler çoğu hayal kırıklığına veya sadece yıl sonra, ve üzerinde dar itfa böyle satranç veya örüntü tanıma gibi alanları tanımlanmıştır. gelişme son yıllarda teknolojik gelişmeler, ancak, yeni bir dinamik verdik. Şimdi büyük internet şirketleri ve "algoritmik avantajları" ile dünya hakimiyeti için Devletlerin bile bir yarış New depolama teknolojileri, her zamankinden daha güçlü süper bilgisayarlar, veri büyük miktarlarda işlemek için yeni veritabanı kavramları, yatırımların milyonlarca canlandı yapay zeka eski korkularını edelim.

Fizik Nobel ödüllü Frank Wilczek, kozmolog Max Tegmark, dünyada bilgisayar bilimcisi Stuart Russell ve belki de en ünlü fizikçi Stephen Hawking - - Mayıs 2014 yılında dört önde gelen bilim adamları İngiliz gazetesinin okuyucularına bir talepte bulundu uygulanan Bağımsız . Onlar insanlık tarihinin en büyük olayı olurdu başarıyla başlatıldı yapay zeka koymak için" akıllı makinalar olarak sadece bilim kurgu görevden uyardı. Ne yazık ki, o da sürece biz riskleri önlemek öğrenmek yok gibi, son olabilir. "

İNSANLIĞIN ORTADAN KALDIRILMASI MI?
Bu AI araştırma erkeklerin hakim olduğu dikkat çekicidir, muhtemelen onların acıklı oluşturma isteği içinde penis kıskançlık ters formunu bir rol oynayabilir, biz doğum haset diyoruz. yaşamın kökeni beri - - Bu önlenemez arzu yaşayan bir organizmadır, yaklaşık 400 milyon yıldır evrimdir alan boyunca giderek sofistike formlarda sürüş kolay değil bilgisayarlı içi gelişimini sadece bir eş yüz, ama bir insanı aşan ve bu maymun ile yaratılışın en yeni teknik tacı arasında bir geçişe dönüştü.

Bu vizyona “sert AI” denir ve insan varlığının her işlevinin bilgisayarlaştırılabileceğine, özellikle de insan beyninin bir bilgisayar gibi çalıştığı varsayımına dayanır. Amoklaufenden makinelerinin tüm hatırlatmaları bir odak noktasında buluşuyor, tekillik. Bir makinenin otonom olarak gelişebileceği ve performansının patlayarak arttığı an. Uyarıcılar, bir kez tetiklenen bu hiper-makinenin kendi özünü geliştirmesinden korkuyor. Akıllı bir benlik.

İnatçı nesnelerin insanlığı tahrip edeceği korkusu derin köklere sahiptir. Korku ile değil, aynı zamanda cansız şeylerin hayata geçebileceği umuduyla, örneğin sihir yardımıyla. Eski Mısırlılar, ölen küçük şahsiyetleri mezara verdiler - Shabtis , yanıtlayanlar - sonradan işlerini yapmak zorunda kalanlardı. Tarihte ilk kez, bilgisayar fikri burada görünür: her siparişi gerçekleştiren cevaplayan temsilci. Küçük karakterlerin etiketlendiği talimatlar, modern bir bilgisayar programının algoritmik dizisine çarpıcı bir şekilde benzer:

Magic Doll, beni dinle! İşi
yapmaya çağırdığımda
...
Biliyorum, benim amacımla
ahiretin
koruyucuları tarafından tarlaları dikmek ,
kanalları suyla doldurmak
, kumun üzerine getirmek ...

:

İşte ben buyum ve emirlerinizi dinliyorum.

Bugün “diyaloga yönelik kullanıcı rehberliği” - ve bir büyünün bir kil heykelciği hayata getirebileceği inancı, bir batıl inanç olarak adlandırırız. Bu batıl inanç, günümüze doğru yol almıştır. Sert AI'nın temsilcileri bir gün, bir şekilde bir bilgisayarda yaşayan bir bilincin oluşacağına ikna oldular. Düşüncelerin belirli bir alt tabakadan bağımsız olarak bilgi işlemeye indirgenebileceği hipotezini izlerler. Beyin mutlaka gerekli değildir ve insan zihni de bir bilgisayara yüklenebilir. Ocak 2016'da ölen Marvin Minsky için AI, ölümünü hile yapmaya yönelik bir girişimdi.

MEKANIK EGO YANILSAMASI
1965'te Massachusetts Institute of Technology'de bilgisayar bilimci Joseph Weizenbaum, ELIZA adında bir program yazabiliyordu. ELIZA'nın bir müşteri ile bir konuşma yapan bir psikoterapist rolünü oynamaya izin verdi. "Annem garip," diye yazıyor adam. "Annen ne kadar zamandır tuhaf?" Diye soruyor bilgisayar. Makineler şimdi uyanık mı? Bize konuşan, bilgisayarların içinde, insan karışmış temel çekirdekler içinde hissedilen, nasıl hissediyor?

Önceden, cihazlar sadece kişisel olmayan sinyaller şeklinde ifade edilmişti - "yağ basıncı düşüyor", "arıza". Weizenbaum, ELIZA ile sohbet eden insanların algoritmik olarak kostümlü bir makine ile ne kadar duygusal bir ilişki kurduklarından rahatsızlık duyuyordu. Sekreteri programı denediğinde, hızla ayrılmasını istedi çünkü kendisi hakkında kendine özgü ayrıntıları ortaya çıkardı. Fakat bir programcı tarafından “I” demesi için talimat verilen bir makine, uzun bir süre için gerçek bir egoya sahip değildir.

Beyin bir bilgisayar olarak, beyin, insan zekası ya da kişisel bir öz hakkındaki gerçek bilgiyle hiçbir ilgisi yoktur. Bu modern bir metafor. İlk başta, insanın kilden yapıldığı ve bir tanrının onun ruhunu içine aldığı varsayılmıştır. Daha sonra, bir hidrolik model popüler hale geldi - vücuttaki "meyve suları" akışının fiziksel ve zihinsel işleyişten sorumlu olduğu fikri. 16. yüzyılda, otomatik yaylar ve dişliler inşa edildiğinde, Fransız filozof René Descartes gibi önde gelen düşünürler, insanların karmaşık makineler olduğu fikrini ortaya attılar. 19. yüzyılın ortalarında, Alman fizikçi Hermann von Helmholtz beyni bir telgrafla karşılaştırdı. Matematikçi John von Neumann belirtti İnsan sinir sisteminin işlevinin dijital olması ve eski hesaplama makinelerinin bileşenleri ile insan beyninin bileşenleri arasındaki her zamankinden daha yeni paralellikler çizdi. Ama hiç kimse beynin neredeyse bir bilgisayarın veri belleği kadar iyi çalışan bir bellek bankası bulamadı.


Yapay zeka alanında çalışan araştırmacıların en az bir güç-aç süper-sübvansiyonu hakkında endişeleri vardır. AI şirketi Vicarious'ın kurucularından Dileep George, "Halkın tamamı halkı endişelendirebilecek her şeyi geliştirmekten uzaktır" diyor. "Bilim adamları olarak, halkı Hollywood ile gerçeklik arasındaki fark konusunda eğitmeye kararlıyız."

Çok iddialı hedef - Victorious, başkaları, Mark Zuckerberg ve Jeff Bezos arasında, 50 milyon dolar topladı, insan beyninin fonksiyonlarının nasıl görsel sistemine bir algoritma üzerinde çalışıyor. Günümüzde bilgisayarlarda faaliyet gösteren en büyük Yapay Sinir Ağları, yaklaşık bir milyar yıl önce, yaklaşık bir milyar kez birbirine bağlanmıştır. Bununla birlikte, beyine kıyasla, bu hala çok azdır: bu, yaklaşık bir milimetrelik beyin dokusuna eşdeğerdir. Bir tomografide, bu bir pikselin üç boyutlu eşdeğeri olan bir vokselden daha az olurdu.

AI'nın temel sorunu dünyanın karmaşıklığıdır. hızla izin güçlü öğrenme mekanizmaları ile, en önemlisi aklı, belki de hayatta kalma ve için önemli olan tonlar bir avuç - Bu başa çıkabilmek için yeni doğmuş bir adam kendisi zaten onun içinde evrimsel olarak türetilmiş potansiyelleri ile donatılmıştır böylece, dünyası uzak dünyadan çok farklı olsa bile, dünyasıyla daha fazla etkileşime girebilir.

Bilgisayar, ancak, hatta iki güvenemezsiniz, sadece sıfır ve bir bilir ve belki sezgisel olarak bilinen başparmak kurallarına, aptallık ve hız karışımı ile denedim ve sofistike matematik (anahtar kelime Sinir Ağları) çok. Hatta beyin insan aklı nasıl çalıştığını temellerini anlamak için, ama biz şimdiki hepsi 86000000000 nöronların devlet ve bağlı oldukları ile 100 trilyon bağlantıları sadece farklı yoğunluklar ve sadece bilmeniz gerekebilir Sadece her bir eklemde var olan 1000'den fazla proteinin durumu, aynı zamanda mevcut beyin aktivitesinin genel sistemin bütünlüğüne nasıl katkıda bulunduğu.
Her bireyin yaşam öyküsünün benzersizliğinden dolayı, her beynin kendine özgü olanını ekleyin.

serkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

serkan Kullanicisinin Son 5 Konusu
Baslik Kategori Son Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj
Faydalı nofollow linkler Webmaster Genel serkan 3 1059 03-07-2021 02:11 PM
Çocuklarda sedef hastalığının tezahürü ve tedavisi Anne Ve Çocuk Dünyası serkan 0 927 07-13-2020 08:53 PM
Doktorlar selülitle mücadele etmenin en etkili... Kadın Sağlığı serkan 0 1144 07-13-2020 08:47 PM
Üç askerin şehit olduğu Sakarya’daki patlamayla... Güncel Haberler serkan 0 1269 07-10-2020 08:48 PM
Virüs insan ömrünü ne kadar kısaltıryor? Güncel Haberler serkan 1 1048 04-27-2020 11:57 PM

Alt 01-28-2020, 01:57 PM   #2
Banlı Üye
Avatar Yok

HayalSohbet.Net - Türkiyenin Sohbet ve Paylaşım Platformu! www.hayalsohbet.net - irc.hayalsohbet.net
Üye No: 755
Üyelik tarihi: Aug 2019
Üye Grubu: Banlı Üye
Mesajlar: 129
Konular: 45
Şube: Manisa Şubesi
İlişki Durumu: Karmaşık
Ruh Hali:  none
Tuttuğu Takım:

Level: 10 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 235
Güç: 43 / 2045
Tecrübe: 40%

Teşekkürler: 0
0 Mesajına 0 Kere Teşekkür Edildi
REP Gücü : 0
REP Puanı : 10
REP Seviyesi : Stevsleeld is on a distinguished road
Stevsleeld - İCQ üzeri Mesaj gönder Stevsleeld - AİM üzeri Mesaj gönder Stevsleeld - YAHOO üzeri Mesaj gönder Stevsleeld isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart

Propecia Sirve Sin Buy Cialis Z Pak Zithromax <a href=http://cialisir.com>buy generic cialis</a> 30 Mg Accutane From Canada Online

Stevsleeld isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
joseph weizenbaum, mark zuckerberg, yapay zeka


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

(View-All Konu Okunma Sayisi : 2
serkan, Stevsleeld
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 05:34 AM.

Forum Yasal Uyarı

Kuruluş : 2013
2013 - "HayalSohbet Forum" her hakkı saklıdır.
HS-Forum - HAYALSOHBET iştirakidir.
Sohbet - Chat
YASAL UYARI : İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan hayal forum Adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. hayal forum hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler, Yöneticilerimiz ile iletişime geçilmesi yada iletişim formunu doldurulması halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde hayal forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş sağlanacaktır.Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0 RC 1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2022 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402