HayalSohbet Forum - Güncel Haber, Videolar, ve dahası!

sohbet odaları

Go Back   HayalSohbet Forum - Güncel Haber, Videolar, ve dahası! > HayalSohbet ~ Bilgisayar Ve İnternet ~ > İnternet Dünyası > İnternet, Ağ ve Güvenlik


Kullanıcı Tag Listesi


Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi
İnternet, Ağ ve Güvenlik
Cevaplar
2
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler
 
Görüntüleme
2596
Önceki Konu
önceki Konu

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03-02-2014, 07:41 AM   #1
Üye
düŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HayalSohbet.Net - Türkiyenin Sohbet ve Paylaşım Platformu! www.hayalsohbet.net - irc.hayalsohbet.net
Üye No: 554
Üyelik tarihi: Jan 2014
Üye Grubu: Üye
Mesajlar: 432
Konular: 226
Şube: Ankara Şubesi
İlişki Durumu: İlişkisi Yok
Ruh Hali:  Melek Gibi
Tuttuğu Takım:

Level: 19 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 457
Güç: 144 / 12058
Tecrübe: 30%

Teşekkürler: 281
29 Mesajına 30 Kere Teşekkür Edildi
REP Gücü : 10
REP Puanı : 30
REP Seviyesi : düŞ is on a distinguished road
yeni İnternet, Ağ ve Güvenlik

Ağ Güvenliği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ağ Güvenliği Nedir?
İşletmeler Güvenlik Teknolojilerini Nasıl Kullanır
Ağ Güvenliğine Başlarken
Ortağınıza Sormanız Gereken En Önemli 5 Soru
Ağ Güvenliği Nedir?

Muhtemelen, günün sonunda ofisten çıkarken alarm sistemini çalıştırıyor, ofisinizi ve içindeki ekipmanları korumak için kapıyı kilitliyorsunuzdur. Gizli iş belgelerinizi saklamak için bir kasanız veya kilitli dosya dolabınız da vardır.
Bilgisayar ağınız için de aynı şekilde koruma sağlanması gerekir.
Ağ güvenliği teknolojileri, ağınızı hırsızlığa, gizli iş bilgilerinin kötüye kullanılmasına, Internet'ten kaynaklanan virüs ve solucanların kötü amaçlı saldırılarına karşı korur. Ağ güvenliği kullanmazsanız, yetkisiz sızma, ağın kapanması, hizmet kesintisi, yönetmeliklerle uyumsuzluk ve hatta, yasal işlem riskleriyle karşı karşıya kalırsınız.
Güvenlik nasıl çalışır
Ağ güvenliği tek bir yönteme dayanmaz. Bunun yerine, işletmenizi farklı yöntemlerle savunmak için bir dizi engel kullanır. Bir çözüm başarısız olsa dahi, diğeri ayakta kalarak şirketinizi ve verilerinizi, çeşitli ağ saldırılarına karşı korur.
Ağınızdaki güvenlik katmanları, işinizi yürütmek için kullandığınız değerli bilgilerin sizin kullanımınıza açık olması ve tehditlere karşı korunması anlamına gelir. Özellikle ağ güvenliği:
 • Dahili ve harici ağ saldırılarına karşı koruma sağlar Tehditler, işletmenizin dört duvarı içinden ve dışından gelebilir. Etkili bir güvenlik sistemi tüm ağ etkinliğini izleyerek olağandışı davranışı işaretler ve uygun yanıtı verir.
 • Her yerde her zaman tüm iletişimin gizliliğini sağlar Çalışanlar, ağa evlerinden veya hareket halindeyken, iletişimlerinin gizli ve koruma altında olacağı güvencesiyle erişebilir.
 • Kullanıcıları ve sistemlerini doğru bir şekilde tanımlayarak bilgilere erişimi denetler İşletmeler, veri erişimiyle ilgili olarak kendi kurallarını oluşturabilir. Erişimin reddedilmesi veya onaylanması kullanıcı kimliklerine, iş işlevine veya diğer işle ilgili özel ölçütlere dayanabilir.
 • Sizi daha güvenilir kılar. Güvenlik teknolojileri sisteminizin bilinen saldırılara karşı koruduğu ve yeni tehditlere adapte olduğu için çalışanlar, müşteriler ve iş ortakları, bilgilerinin güvenli olduğundan emin olurlar.
İşletmeler Güvenlik Teknolojilerini Nasıl Kullanır

Ağ güvenliği, özellikle Internet üzerinden çalışan işletmeler için bir zorunluluğa dönüşmüştür. Müşterileriniz, satıcılar ve iş ortaklarınız sizden, sizinle paylaştıkları bilgileri korumanızı bekleyebilir.
Ağ güvenliği, bir işi yürütmek için bir zorunluluğa dönüşürken, birden çok şekilde kendisini amorti etmektedir. Güvenli bir ağdan işinizle ilgili elde edeceğiniz yararlardan bazıları aşağıda sıralanmıştır:
Müşteri güveni
 • Gizlilik sağlanır
 • İşbirliği desteklenir
Güçlü bir güvenlik tutumu, müşterilerin, kredi kartı numaraları veya gizli iş bilgileri gibi hassas bilgilere erişilmeyeceği ve bu bilgilerin istismar edilmeyeceği konusunda güven duymalarını sağlar. İş ortaklarınız, satış tahminleri veya piyasaya sürmeden önce ürünle ilgili planlar gibi verileri sizinle paylaşırken daha güvenli olacaklardır. Ayrıca, davetsiz konukları dışarıda tutan teknolojiler, iş ortaklarınızın ağınızdaki bilgilere güvenli bir şekilde erişmesini, sizinle işbirliği yapmalarını ve birlikte daha verimli bir şekilde çalışmanızı sağlar.
Mobilite
 • Hareket halindeyken güvenli erişim
 • Ofis dışında verimliliği artırır
Güçlü ağ güvenliği, çalışanlarınızın ağınıza hareket halindeyken veya evden, virüslere veya diğer tehditlere yol açmadan güvenli bir şekilde erişmesini sağlar. Güvenli, kolay ağ erişimi, çalışanların önemli bilgileri ihtiyaçları olduğunda kullanmaları, böylece masalarından uzaktayken daha verimli olmaları anlamına gelmektedir.
Artan üretkenlik
 • İstenmeyen tanıtım postalarına daha az vakit harcama
 • Çalışanlarda daha yüksek moral ve işbirliği
Etkili bir ağ güvenlik programı, kuruluşunuzdaki üretkenliği artırabilir. Çalışanlar, istenmeyen tanıtım postalarını incelemek veya virüslerle uğraşmak gibi üretkenliği azaltan görevlere daha az zaman harcar. Ağınız ve Internet bağlantınız güvenli olur ve sizin ve çalışanlarınızın Internet ve e-postalara düzenli erişiminize imkan tanır.
Azalan maliyetler
 • Hizmet kesintisi ortadan kalkar
 • Gelişmiş hizmetler güvenli bir şekilde gelişir
Ağın kapalı kalma süresi, tüm işletme türleri için maliyetli olur. Ağınızın ve Internet bağlantınızın güvenli bir şekilde bağlı ve çalışır durumda olduğundan emin olduğunuzda, müşterilerin gereksinim duyduklarında size erişebilmelerini sağlayabilirsiniz. Etkili güvenlik, işletmenizin ağ çalışmasında kesintiye gitmeden yeni hizmetler ve uygulamalar eklemesine olanak tanır. Girişimci bir yaklaşımla verilerinizin korunması, işletmenizin gerektiğinde çalışır durumda olmasını sağlar.
Şirketiniz büyüdükçe ağ gereksinimleri de değişir. Bugün güçlü, güvenli bir ağ kurmanız, şirketinizin güvenli kablosuz ağ veya ses ve konferans gibi gelişmiş özellikleri eklemesine olanak tanır.
Ağ Güvenliğine Başlarken

İşletme gereksinimlerinizle doğru güvenlik teknolojilerini eşleştirmek, bir güvenli ağ projesi başlatmanın ilk adımıdır.
Başlamak için aşağıdaki göz önünde bulundurulması gereken noktalar listesine bakın:
Mevcut güvenlik düzeyiniz
Ağınızda bulunan güvenlik özelliklerinin bir dökümünü alın. Bu liste, mevcut koruma yöntemlerinizdeki boşlukları tanımlamanıza yardımcı olur.
 • Mevcut düzeyiniz güvenlik duvarları, sanal özel ağ, saldırı önleme, virüs koruması, güvenli kablosuz ağ, olağandışı durum saptama, kimlik yönetimi ve uyum doğrulaması sunuyor mu?
 • Bu özellikler birbiriyle iletişim halinde mi?
Varlıklarınız
Sisteminiz için gereken koruma düzey veya katman sayısını belirlemek için varlıklarınızın bir "çamaşır listesini" hazırlayın.
 • İşletmeniz için hangi varlıklar başarılı olmanızda en önemli rolü oynuyor?
 • Dahili bilgileri ve/veya müşteri bilgilerini korumak mı daha önemli?
 • Bu varlıkların değeri nedir?
 • Bu varlıklar, sisteminizin neresinde bulunuyor?
Bilgi aktarımı
Bilgilerin şirketinizin içindeki ve dışındaki paylaşım şeklini değerlendirin.
 • Çalışanlarınızın işlerini yapabilmeleri için dahili bilgilere hızlı bir şekilde erişmeleri gerekiyor mu?
 • İşletmenizin dört duvarı dışında kalan bilgileri paylaşıyor musunuz?
 • Bu bilgilere erişim hakkı olanları nasıl denetliyorsunuz?
 • Farklı ağ kullanıcılarına erişmek için değişen düzeyler sağlıyor musunuz?
Büyüme planları
Şirketiniz, sisteminize gelişmiş özellikler eklemeyi planlıyor mu? Sisteminizin ne kadar adapte olabilir ve esnek olması gerekiyor? Güvenlik çözümünüz, artan ağ trafiğini veya gelişmiş uygulamaları, hizmet kesintisine gitmeden barındırabilmelidir.
Risk değerlendirmesi
Bir güvenlik ihlalinin, verimliliğin azalması veya hizmet kesintisi dışında sonuçları olup olmayacağını belirleyin.
 • İş ortamınız ne kadar düzenli?
 • Uyumlu olmama riskleri nelerdir?
 • Maddi kayıplara veya itibar kaybına uğramadan işletmeniz ne kadarlık bir kapalı kalma süresine dayanabilir?
Kullanım kolaylığı
Kolay kurulamıyor veya kullanılamıyorsa, en iyi güvenlik teknolojisinin bile size bir yararı olmaz. Kurduğunuz sistemi yönetecek kaynaklara sahip olduğunuzdan emin olun.
Ortağınıza Sormanız Gereken En Önemli 5 Soru

Kanal ortağı, ağ güvenliğini seçerken ve kullanırken önemli bir müttefiktir. Mevcut koruma düzeyinizi değerlendirip sizi doğru çözüme yönlendirebilecek bilgili bir iş ortağı, güvenli ve esnek bir ağ geliştirmenize yardımcı olur.
KOBİ Çözümleri sunan potansiyel iş ortaklarına sormanız gereken beş önemli soruyu aşağıda görebilirsiniz:
 1. Küçük ve orta boy işletmelerle (KOBİ'ler) çalışma konusunda uzman mısınız? Cisco'nun, özel olarak KOBİ'lere teknoloji çözümleri ve destek sağlamaya odaklanmış sertifikalı iş ortaklarından oluşan bir ağı vardır. Bu iş ortaklarının birçoğu KOBİ olduğu için işinizde karşılaştığınız zorlukları ve kafanızdaki hedefleri anlayabilirler. Cisco sertifikalı iş ortakları, özel teknolojiler konusunda niteliklerini kanıtlamıştır. Hepsi, işletmeniz için ağ çözümleri tasarlayacak, dağıtacak ve optimize edecek eğitime, desteğe ve hizmetlere sahiptir. Ayrıca, yakında piyasaya sürülecek olan Cisco ürünlerinin ve çözümlerinin yanı sıra en son yazılım ve donanım değişiklikleri konusunda bilgi sahibidirler.
 2. Satış sonrası ne tür hizmetler ve destek sağlıyorsunuz? Ortağınıza, satış sonrası sunabileceği destekle ilgili ayrıntılı sorular sorun. Örneğin: Ortağınız çalışma saatleri dışında veya acil durum desteği sunuyor mu? Sunuyorsa, bu destek hangi saatlerde veriliyor? Sunulan özel destek düzeyleri, bir hizmet düzeyi anlaşmasında (SLA) ayrıntılı olarak belirtilmelidir. Ayrıca, Cisco iş ortaklarının, Cisco mühendislerine ve kapsamlı teknik kaynaklara her zaman erişimi de içeren ödüllü teknik destek hizmeti sunduğunu unutmayın.
 3. Bu yeni çözüm mevcut BT ortamımla nasıl entegre olacak? Bir Cisco ortağıyla işletme gereksinimlerinizi konuşabilir ve mevcut sistemlerinizi ve ağ altyapınızı değerlendirebilirsiniz. Buradan, bir Cisco Ortağı, bugünkü gereksinimlerinizi karşılayacak, zaman içinde işeltmenizle birlikte büyüyecek ve bütçenizi aşmayacak çözüm seçenekleri sunabilir.
 4. Bu çözüm maddi anlamda tasarruf etmeme ve maliyetlerimi denetim altında tutmama nasıl yardımcı olacak? Cisco'nun bir uçtan uca çözümünün bakımı ve desteği, çok satıcılı bir çözümden daha kolaydır. Ayrıca, ağ geliştirmeleri için bütçe ayırırken, her zaman satın aldığınız donanıma dahil olmayan yazılım, bakım, eğitim, destek, ek personel (gerekirse) ve diğer maliyetleri de hesaba katın. Araştırma şirketi Gartner, bu tür dolaylı maliyetlerin bir kuruluşun toplam teknoloji harcamalarının %60'ına kadar çıkabileceği tahmininde bulunmuştur. Sonuç olarak, Cisco ortağınızla çalışarak, olası en iyi TCO'yu gerçekleştirebilirsiniz.
 5. Hazırlık için yapmanız gerekenler nelerdir? Kurulumdan önce, ortağınıza, ağ yükseltme işleminin mümkün olduğu kadar sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için ağınızla, kullanıcılarınızla, işletme prosedürleriyle ve güvenlik gereksinimleriyle ilgili hangi bilgilere ihtiyacı olduğunu sorun. Ayrıca, ortağınızdan gözden kaçabilecek genel konuların neler olabileceğini veya sizinki gibi işletmelerin ağlarını yükseltirken ne tür zorluklarla karşılaştıklarını ve bunlara karşı nasıl hazırlıklı olabileceğinizi de öğrenin.

düŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

düŞ Kullanicisinin Son 5 Konusu
Baslik Kategori Son Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj
Hacker dersleri 1-2 Webmaster Programları düŞ 1 7206 04-01-2014 05:03 AM
Telnet komutları HayalSohbet.Net Özel düŞ 0 2778 04-01-2014 04:36 AM
Telnete nasıl girerim Genel Paylaşım düŞ 0 3576 04-01-2014 04:29 AM
En güzel forum siteleri Duyurular düŞ 1 2689 03-30-2014 05:41 AM
Bedava sohbet odaları HayalSohbet.Net Özel düŞ 2 2595 03-30-2014 05:33 AM

Alt 03-02-2014, 11:24 AM   #2
Üye
düŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HayalSohbet.Net - Türkiyenin Sohbet ve Paylaşım Platformu! www.hayalsohbet.net - irc.hayalsohbet.net
Üye No: 554
Üyelik tarihi: Jan 2014
Üye Grubu: Üye
Mesajlar: 432
Konular: 226
Şube: Ankara Şubesi
İlişki Durumu: İlişkisi Yok
Ruh Hali:  Melek Gibi
Tuttuğu Takım:

Level: 19 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 457
Güç: 144 / 12058
Tecrübe: 30%

Teşekkürler: 281
29 Mesajına 30 Kere Teşekkür Edildi
REP Gücü : 10
REP Puanı : 30
REP Seviyesi : düŞ is on a distinguished road
Standart

Paylaşımlarınızı bekliyoruz..

düŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-03-2014, 10:08 AM   #3
Üye
düŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HayalSohbet.Net - Türkiyenin Sohbet ve Paylaşım Platformu! www.hayalsohbet.net - irc.hayalsohbet.net
Üye No: 554
Üyelik tarihi: Jan 2014
Üye Grubu: Üye
Mesajlar: 432
Konular: 226
Şube: Ankara Şubesi
İlişki Durumu: İlişkisi Yok
Ruh Hali:  Melek Gibi
Tuttuğu Takım:

Level: 19 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 457
Güç: 144 / 12058
Tecrübe: 30%

Teşekkürler: 281
29 Mesajına 30 Kere Teşekkür Edildi
REP Gücü : 10
REP Puanı : 30
REP Seviyesi : düŞ is on a distinguished road
Standart

Forumculaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, konuların devamlarını getirin dövecem he

düŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

(View-All Konu Okunma Sayisi : 1
düŞ
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 12:41 PM.

Forum Yasal Uyarı

Kuruluş : 2013
2013 - "HayalSohbet Forum" her hakkı saklıdır.
HS-Forum - HAYALSOHBET iştirakidir.
Sohbet - Chat
YASAL UYARI : İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan hayal forum Adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. hayal forum hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler, Yöneticilerimiz ile iletişime geçilmesi yada iletişim formunu doldurulması halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde hayal forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş sağlanacaktır.Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0 RC 1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2023 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402