HayalSohbet Forum - Güncel Haber, Videolar, ve dahası!

sohbet odaları

Go Back   HayalSohbet Forum - Güncel Haber, Videolar, ve dahası! > HayalSohbet.Net~ Forum~ > HayalSohbet.Net Özel


Kullanıcı Tag Listesi


Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi
Seks konusunda merak edilenler
Cevaplar
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler
 
Görüntüleme
1322
Önceki Konu
önceki Konu

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04-28-2018, 12:38 AM   #1
Administrator
serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HayalSohbet.Net - Türkiyenin Sohbet ve Paylaşım Platformu! www.hayalsohbet.net - irc.hayalsohbet.net
Üye No: 555
Üyelik tarihi: Jan 2014
Üye Grubu: Admin
Mesajlar: 647
Konular: 628
Şube: İstanbul Avrupa Şubesi
İlişki Durumu: İlişkisi Yok
Ruh Hali:  Cok Asik
Tuttuğu Takım:

Level: 23 [♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 555
Güç: 215 / 13822
Tecrübe: 20%

Teşekkürler: 8
5 Mesajına 5 Kere Teşekkür Edildi
REP Gücü : 10
REP Puanı : 10
REP Seviyesi : serkan is on a distinguished road
Standart Seks konusunda merak edilenler

Seks konusunda merak edilenler

Taocu Seks Hakkında
Taoizmde jing erkekte cinsel enerjiyi gösterir. Boşalma yoluyla bu enerji tüketilir. Bu kaybı telafi etmek için ise jing gong (cinsel uygulama) yapılır. Burada hedef boşalmayı kontrol altında tutmaktır. Taocu seks sadece haz almayı değil aynı zamanda ölümsüzlüğü de hedef alır.

Hem erkek, hem kadın için bedenlerin birbirlerine değmesi tam doyurucu bir sevişme için temel koşuldur. Sevişme sırasında kadınla erkek arasında ellerle bedenin öteki bölümlerinin zevk vermek ve zevk almak için uyumlu bir işbirliği içinde olması gereklidir. Nasıl mı?

1) Sevişirken erkek de kadın da, ta ki yorgun düşüp uyuyana kadar, birbirlerine elleriyle dokunmaktan bir an bile geri durmamalıdırlar.

2) Kadının göğüsleri ve bızırı (klitoris) en duyarlı yerleridir ama buralara dokunmakta acele etmemelisiniz, önce ellerini okşayıp öpünüz. Kadınlar gene enseden ta sokuma, apış aralarına kadar omurilik bölgesinde çok duyarlıdırlar; Duyarlı noktalar kadından kadına değişebilir ama genellikle kadınların çoğunluğunun duyarlı olduğu yerler kulaklar, ense, belin çevresi özellikle arka bölümü, apış aralarıdır. Gene sizin karnınızın kadının karnına değmesiyle okşanması sevişmeye büyük kıvançlar katar.

3) Kamışın (penis) dışında erkeklerin en duyarlı olduğu yeri kulağın içi, bazı erkeklerde göğüsler, erkeklerin yüzde ellisinde meme uçları dikleşir, apış aralarıdır.

4) Bedenler arasında başarılı bir dokunsal ilişki kurmanın gizi tepeden tırnağa kadar ne kadar çok yere değmek, dokunmak olanağı varsa o kadar çok yere dokunmak değmektir. Sevişmekte dokunma hareketsiz durağan bir değme olmamalıdır. Elleriniz eşinizin bedeninde durmadan dolanmalıdır; bedeniniz eşinizin her nefes alışına ya da bedenindeki en ufak, en hafif kımıltılara karşılık vermelidir.

5) Sevişmenin başlangıcında kadınlar erkeğin kamışını elleriyle uyarmak yerine bedenleri arasında tam bir dokunsal bağlantı kurma konusunda kendilerini yoğunlaştırmalıdırlar. Yalnız yü heng'in (erkek organı) sertleşmesinden çok çabuk iştahlanan kadınlar bu kuralın dışında bırakılabilir. Ya da uzun süre bedensel dokunum, ilişkisi içinde olmak bile erkeğin penisinin sertleşmesini sağlamıyorsa kuşkusuz bu durumda da kadın ellerini kullanmalıdır.

Yaşlı erkeklerin erkeklik organlarına dokunulmasına karşı tepkileri genç erkeklerin tepkilerinden farklıdır. Genç erkeklerin penisleri boşalma konusunda daha duyarlı ve daha çabuktur. Onun için genç erkeklerin penislerine avuç içinde boydan boya dokunma çok hafif olmalıdır. Dip bölümü hafifçe sıkılabilir ama baş bölümüne hemen hemen hiç değilmemelidir. Buna karşın yaşlı bir erkeğin kamışı daha sıkı tutulmaya elverişlidir. O kadar çabuk sertleşmez ve boşalmaz. Yaşlı erkek de sertleşmeyi sağlamak için en iyi yöntem iki eli birlikte kullanmaktır. İki el içine alınmış bir kamış kolaylıkla uyarılmış olur. Bu durum erkeklerin çoğuna dölyoluna girmiş olma izlenimini verdiği için son derece uyarıcı gelir.

Eğer erkek sünnetli değilse üst deriyi fazla sıkmamaya dikkat edilmelidir, çünkü o bölümde sürtünme sonucu, bir tahriş olabilir. Onun için en iyisi dokunma kamışın baş bölümü ve erbezleri ve erbezi torbası üzerinde sürdürülmelidir. Deneyimi olmayan kadınlar sanki erkeklerin erbezleri ve erbezi torbası diye bir organları yokmuş gibi davranırlar. Oysa deneyimi fazla olan kadınlar erbezi torbasının öneminin bilincindedirler. Yaşlı erkekler erbezlerine dokunulmasından hoşlanırlar. Gene de erbezlerine kırılacak bir eşyaymış gibi özenle, dokunulmalıdır. En iyi yöntem erbezi torbasının tümünü avuç içine alıp torbanın dip ve kamışın alt bölümünü parmak uçlarıyla uyarmaktır. Nasıl yaparsanız yapınız da sakın çok fazla sıkmayın. Genç bir erkekte böyle bir uyarı pek çabuk boşalmaya yol açabilir. Onun için çok dikkatli olmak gereklidir. İyi bir sonuç almak için ellerinizi son derece hafif ve yumuşak bir biçimde kullanın ve değişik erkeklerin değişik tepkileri olabileceğini de akıldan çıkarmayın. Bazısına uyarı o kadar fazla gelebilir ki hemen elinizde boşalabilir, oysa bir başkasında bu uyarı tam olarak sertleşmeyi sağlamaya bile yetmeyebilir.

6) Erkekler ellerinin yumuşak ve pürüzsüz olmasına özen göstermelidirler. Kaba ellerle hırpalanmaktan hoşlanacak kadın pek az çıkar. Kadınların çoğu bu konuda, "Tüm gerçek erkekler naziktir. Sevecen olmayan bir erkek ilgimi çekmez." diyen Marlene Dietrich'le aynı duyguları paylaşırlar. Erkekler ellerinin çok nazik ve çabuk incinebilen yerlere de uzanabileceğini unutmamalıdırlar. Pek çok kadın bızırlarının (klitoris) parmakla uyarılmasına alışıktır, erkeğin parmaklarıyla uzun süre ama özenli bir biçimde uyarılmadıkça ya da kendi parmaklarıyla bu işi yapmadıkça ne tam olarak isteklenirler, ne de orgazma ulaşabilirler. Kaba ve kirli parmaklar tahrişe hatta mikrop kapmaya neden olabilirler. Bunun gibi orgazma ulaşmak için meme uçlarının okşanmasını, meme uçlarıyla oynanmasını isteyen kadınlar da vardır. Buna karşın parmakla yapılan her türlü uyarıdan nefret eden kadınlar da vardır. Kadının hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeyleri ancak deneyerek öğrenebilirsiniz. Kadın, bedenlerin birbirine değmesinden çok hoşlanabilir de kadınlık organına parmakla dokunulmasından nefret edebilir. Bu tür kadın, parmaklarını kullanmaya çok meraklı olmayan erkekler için son derece ilginç bir yatak arkadaşı olabilir.
SEVİŞİRKEN;
(1) Düşmanın saflarını bozmaya çalışan bir savaşçı gibi bir sağa, bir sola saldır.
(2) Dereden karşıya geçen at gibi bir aşağı bir yukarı sıçra dur.
(3) Dalgalarla oynaşan martılar gibi bir dal, bir çık.
(4) Derin dalışları gıcıklayıcı sığ dalışlar izlesin. Bazen dibekte kalan pirinç kırıntılarını kapmak için dalış yapan bir kırlangıç kadar hızlı sığ dalışlar yap.
(5) Ağır bir taş denize batarmışçasına düzenli bir biçimde birbirini izleyen derin ve sığ dalışlar yap.
(6) Yılan kış uykusu için deliğine girermişçesine yavaş yavaş gir.
(7) Ürkmüş bir sıçan deliğine girermişçesine hızla gir.
(8) Şöyle bir süre dur, sonra kaçan tavşanın üzerine atılan kartal gibi atıl.
(9) Rüzgârı karşılayan koca bir yelkenli gibi şöyle bir yüksel sonra iyice gömül.

Altı Adımda Seksi Masaj...

Sevgilinizle tazelenmiş bir iletişim kurmak ister misiniz? Basit tensel masajı uygulayarak başarabilirsiniz. Birbirleriyle oldukça sık birlikte olan çiftler, birbirlerinin bedenlerinin ihtiyaçlarını önemsemiyor. Bedensel masaj çiftlerin aşkta birbirlerine karşı rahat ve cömert olmalarını sağlıyor.

İşte adım adım seksi masaj..

Birinci adım: Yumuşak bir yatak aşk yapmak için mükemmel olabilir ama masaj için ideal yer sert, düz ve hareketsiz bir yerdir. Böylece partneriniz hareket ettikçe rahatsız olmazsınız. Maksimum rahatlık için boynunun, dizlerinin ve bileklerinin altına yastık koyabilirsiniz.

İkinci adım: Masaj yağıyla ellerinizi yumuşatın. Elinizin gergin kasları üzerinde yumuşak bir şekilde kaymasını sağlar. Yasemin gibi tek ve hafif kokulu yağlar erotik olabilir. Masaj yağının kokulu olmasından hoşlanmayanlar için kaynar suya bir damla yasemin kokusu eklemeniz de ortamın güzel kokmasını sağlar.

Üçüncü adım: Dökülen saçlar ve tüyler çıplak tenin kaşınmasına, gıdıklanmasına neden olabilir. Bu nedenle derin ve sessiz bir masaja odaklanmak için saçlarınızı toplayın. Partnerinizi rahatsız etmeyecek kıyafetler giyin. Gerekirse rahatlatıcı bir müzik açabilirsiniz.

Dördüncü adım: Masajı kısa zamana sıkıştırmayın. Partnerinizin vücuduna odaklanın, gerçekten ne istediğini anlayın. Sırtını ovalarken rahatladığını belirtiyorsa sırtına ya da ayaklarını ovalamanızı seviyorsa bu bölgeye özen gösterin. Sadece gülümseyerek nerelerine dokunmanızdan hoşlandığını sorun.


Beşinci adım: Harika bir masaj için basit hareketleri bilmeniz gerekiyor; Sıkıştırma en kolay uzman hareketidir ve vücudun çoğu bölümüne uygulanabilir. Bir elini omzuna koyup diğer elinizle üzerine bastırıp yavaşça bastırıp döndürün.
Sırt, basen, boyun ve ayakların üzerine hafifçe vurup hareket ettirebilirsiniz. Aynı bölgelere parmaklarınızla da hafifçe vurabilir, avuç içlerinizle uzun ve nazik bir şekilde bastırabilirsiniz. Kalbin bulunduğu sırt bölgesine biraz daha baskı ve titreşim uygulayıp sağ üst sırta daha hafif masaj yapın. Etli bölgeleri yoğuruyor gibi ovuşturabilirsiniz. Masaj yaptığınız yeri avuç içlerinizi dolduracak şekilde hafifçe sıkıp bırakın. Yağsız yapılan masaj derin kasların gevşetir. Sıkıca tuttuğunuz yeri diğer elinizle ovalayıp bastırın. Omuz üzerleri, ayak tabanları gibi küçük bölgelere tempolu parmak vuruşu uygulayın. Bu hareketlere partnerinizin isteğine göre yenilerini ekleyebilirsiniz. Partnerinizi yüz aşağı uzansın ve omuz kaslarına hafif dokunuşlar uygulayın. Sırtına masaj uygularken elinize biraz yağ sürebilirsiniz. Diğer masaj hareketiniz onun basen ve baldırlarına doğru olsun. Ayaklarının altına uyguladığınız hafif bastırma uygulamalarıyla masajı bitirin.

Altıncı adım: Duygulara odaklanın.. Siz mükemmel bir masaj uzmanı olmayabilirsiniz ama üzülmeyin. Sadece anı yaşayın. Teknikten daha önemli şey dokunmaktır. Masajın tutku, duygu ve dikkatle yapılanı doğrudur. Partnerinizin tepkileri doğrultusunda yapacağınız masajdan daha seksi ne olabilir ki?


En iyi ilaç : SEKS

Uzmanlara göre...Yağ yakıyor, yatıştırıyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, ömür uzatıyor... Marifetlerin sahibi mucizevî bir ilaç değil, iyi bir seks...

Seks yapmak sadece iyi hissetmenizi sağlamıyor; aynı zamanda kalorileri yakıyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve hatta kanser riskini bile azaltıyor. Seks sonrasında vücut ‘mutluluk hormonuda denilen endorfin salgılıyor. Milliyet'in haberine göre, Fiziksel açıdan egzersiz yapmak veya yüzmekten çok da farklı olmayan cinsel ilişki, kendine saygı ve değerli hissetme gibi duyguları da ortaya çıkarıyor.
Sonuçlar, Teksas ve Wilkes Üniversitesi araştırmacılarının çalışmalarından. Biological Psychology, British Journal of Urilogy adlı yayınlarda yer alan çalışmalar da bu tezi destekliyor. Çalışmalara göre, iyi cinsel deneyim kişileri anksiyete ve depresyondan da uzaklaştırıyor. Orgazm sırasında üretilen oksitoksinin uyandırdığı olumlu psikolojik ve fiziksel etkiler arasında uykuya geçişte kolaylık da var.

Orgazm, doğal yatıştırıcı
Cinsel tıp uzmanı Dr. David Delvin “Pek çok insan seksi uykuyu kolaylaştırmak için kullanıyor. Uyarılma ve orgazm sırasında salgılanan oksitoksin doğal bir yatıştırıcı işlevine sahip” diyor.
Seksin kazandırdıklarından biri de stresle mücadeleyi kolaylaştırması. Uzman grupların çalışmaları, seks yapmış kişilerin toplum önünde konuşma, matematiksel hesaplar yapma gibi stres senaryolarına daha olumlu tepki verdiklerini gösteriyor. Haftada bir veya iki kez cinsel ilişkiye girmek bağışıklık sistemini güçlendirip soğuk algınlığı ve enfeksiyonlardan koruyor. Psikoseksüel terapist Paula Hall’a göre iyi hissetmek hastalıklarla savaşmaya yardımcı oluyor.

Kanser riskini de azaltıyor
Düzenli seks erkeklerde ileri yaşlarda prostat kanserini önlemekte de etkili. 20’li yaşlarında haftada en az beş kere cinsel ilişkiye giren erkeklerde ileride prostat ortaya çıkması riski üçte birden az. Ayda birden az sıklıkta cinsel ilişkiye giren kadınlardaysa göğüs kanseri riski daha fazla.

Seks sırasında salgılanan endorfin doğal ağrı kesici olduğundan migren, sırt ağrısı, artrit ve adet sancılarında ağrıyı azaltıyor. Cinsel ilişki kalori yakmaya da yardımcı. Yarım saatlik bir seks performansı en az 85 kalori yakıyor. İyi bir cinsel hayatın getirdiği güçlü ilişkiler ömrün uzamasına yardımcı oluyor.

Erkeklerin 9 Haz Noktası
Sevgilinizi baştan çıkarmak için bire bir olan 9 haz noktasını biliyor muydunuz? Erkeklerin vücudunda onu baştan çıkarmak için birebir 9 farklı nokta olduğunu biliyor muydunuz? Bu noktalar onu tahrik eden, hassas ve sinir uçlarına yakın noktalar. Siz de sevgilinizi baştan çıkarmak ve ilişkinize renk katmak için sayfaları çevirmeye başlayın!
Bakın bakalım erkeği baştan çıkartan dokuz nokta neredeymiş?

Haz noktası 1: Alt dudağının dış kenarı
Erkeğin alt dudağının dış kısmı, kesinlikle çok hassas bir bölgedir. Üstelik bu ufak eğim, onu öpmeyi de oldukça eğlenceli bir hale getirir. Bu küçük kıvrımın ekstra hassas sinirlerle çevrelendiği keşfedildi. Bu yüzden bir erkeği tahrik etmek için doğru başlangıç noktasıdır.

Haz noktası 2: Boynunun ön tarafı
Kadınlar genellikle erkeklerin boynunun yan taraflarına, kulaklarına daha çok ilgi gösterme eğilimindedirler. Fakat görünen o ki asıl nokta es geçiliyor; odaklanmanız gereken yer, âdem elması?
Boynun ön tarafında tiroitten başlayarak kelebek gibi aşağı inen bölge, cinsel organlarla bağlantılı. Bu yüzden bu bölgeden alınan bir uyarı, cinsel uyarılmayı tetikliyor.

Haz noktası 3: Göğüs uçları
Kadınların göğüs uçlarının cinsel şehvetin kontrol merkezi olduğu bir gerçek. Fakat uzmanlar erkeklerin göğüs uçlarının, kadınlarınkinden çok daha hassas olduğunu keşfetti.
Birçok erkek için göğüs uçları kadınların es geçtikleri oldukça erojen bölgelerdir. Onlara dokunun, böylece beynine şok dalgaları gönderecek ve gördüğünüz hazza şaşıracaksınız. Farklı bir deneyim ve ekstra etki istiyorsanız, buz yiyin ve soğuk dilinizle göğüs uçlarınızı uyarın.

Haz noktası 4: Ayak bilekleri
Topukla ayak bileğinin arasında kalan ve yeni keşfedilen oldukça hassas bir haz noktası daha var. Bu kısımda işaret parmağının ucu genişliğindeki bu ufacık nokta, yine siniz uçlarıyla çevrelenmiş durumda.

Bu noktadan geçen sinirler, cinsel organlarla bağlantılı, bu yüzden bu noktaya dokunmak ve ufak bir baskı uygulamak erkeğin uyarılmasına ve haz duymasına neden olur.

Haz noktası 5: Perine
Perine, erkeğin anüsü ile cinsel organları arsında kalan kısım. Birçok erkek kadının bu noktaya dokunmasından rahatsız olduğu için bu noktayı es geçer. Fakat bunların dışında, bu noktanın büyük bir orgazmik gücü olduğu biliniyor.

Haz noktası 6: Gövdesi
Kaslarının üzerinde dolaşan elleriniz, hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak onu oldukça tatmin eder. Ellerinizi vücudunda dolaştırırken yapmanız gereken spesifik bir hareket yoktur. İç güdülerinizi dinleyin. Böylelikle küçük ateşinizi yakabilirsiniz.

Haz noktası : 7Penisin başı
Diğer bütün haz noktalarına nazaran, bu nokta çok daha erojen ve hassas. Bunu bir buzdağı gibi düşünebilirsiniz. Ufak bir etki yaparsınız fakat tepkisi oldukça büyük olur. Fakat bu durumda doğru etkiyi vermek çok önemli.

Haz noktası 8: Testislerin birleştiği çizgi
Bu noktayı hepiniz biliyorsunuzdur. Anlaşılan o ki, düşündüğümüzden daha çok işe yarıyormuş. Birçok kadın ve erkek bazen utangaçlıktan, bazen de o zamana kadar edindikleri tabulardan dolayı, bu noktayı es geçiyor. Fakat heyecanlı bir ilişki istiyorsanız, sizin de denemeniz gerekebilir.

Haz noktası 9: Frenulum
İsmi yabancı gelmiş olabilir, bu bölge penisin altında kalan ve çok fazla dikkat çekmeyen bir bölüm. Fakat görünen o ki, daha fazla ilgiyi hak ediyor. Uzmanlara göre birçok sinir tam bu noktada birleşiyor ve bu noktaya dokunduğunuzda bir dizi etkiyi beraberinde getiriyor.

CİNSEL OYUNLAR
Cinsel isteğin uyanması, ya da cinsel coşku, erkek ve kadın vücutlarının cinsel birleşmeye elverişli hale gelmesini sağlar. Bu, bütün vücutta oldukça karmaşık değişimlerin olması demektir. Erkekte cinsel isteğin uyandığını gösteren en belirgin dönüşüm, penisin sertleşmesi ve dikleşmesi, kadındaysa dölyolu ağzının ve çeperinin nemlenmesidir. Aynı zamanda kadının dış üreme organları (dış ve iç dudaklar) şişer ve klitorisi de iç dudakların arasından görünür hale gelir.

Bu fizyolojik dönüşümlerin kaynağı beyindir. Açlık, susuzluk ve uyku isteği gibi cinsel istek de beyinden kaynaklanır. Cinsel arzu, beynin duyguları kontrol eden bölgesindeki bir merkezin uyarılmasıyla ortaya çıkar. Beyindeki cinsellik merkezleri çocuklukta görece hareketsizdir, ama ergenlikte hormonların ve özellikle androjen düzeyinin yükselmesi beynin bu merkezlerini harekete geçirir ve böylece bir yetişkinin cinsel istek duyması mümkün olur.

Beyindeki seks merkezlerini harekete geçiren uyarıcılar fiziksel de olabilir psikolojik de. İnsan hastaysa, sıkıntılı ya da kaygılıysa, aşırı alkol veya uyuşturucu madde tüketiminden ötürü bir çöküntü içindeyse ya da reddedilmiş ve incitilmişse, cinsel istek duyması da beklenemez. Buna karşılık, insanın sağlığı yerindeyse, keyifli ve huzurluysa, cinsel konularda herhangi bir olumsuz ön yargısı yoksa ve özellikle birine âşıksa, kendini "seksi" hissetme olasılığı da o kadar yüksek olacaktır. Cinsel isteği uyandıran etkenlerin başında, cinsel organların ve erojen bölgelerin uyarılması gelir. Ama her iki cins de doğrudan bir fiziksel temas olmaksızın da uyarılabilirler. Cinsel istek ve heyecan çok zaman erotik hayal ve düşüncelerin ürünüdür. Karşı cinsin yer aldığı bir erotik görüntü, bir resim, bir film de cinsel isteği uyandırır.

Erkekler kadar kadınlar da cinsel istek duyarlar. Ama toplumsal koşullanmalardan ötürü, istek duyma ve heyecanlanma biçimleri farklıdır. Genç erkeklerin cinsel dürtüleri, genç kızlarınkinden daha güçlü gibi görünür. Ama yaşlanmayla birlikte bu durum değişir. Orta yaşa doğru, gençliklerinden itibaren doyurucu bir cinsel deney yaşamış kadınların cinsel istekleri erkeklerinkine eşitlenir, hatta kimi zaman erkekleri aşar. Bununla birlikte kadınlarla erkekler arasında daha kalıcı bazı cinsel duyarlılık farkları da vardır. Erkeklerde cinsel hayal gücü daha işlektir: günün değişik zamanlarında, yürürken, çalışırken, okurken de erotik hayallere dalabilirler

Bu, olgun yaşlarda kadınlarda da görülmekle birlikte erkeklerde olduğu kadar sık değildir. Kadının heyecanlanması için çoğu zaman eşinin orada bulunması, hatta okşama, sarılma gibi ön oyunların başlamış olması gerekir.

Kişinin eşiyle olan ilişkisinin cinsel isteğe yansıması açısından da erkeklerle kadınlar arasında fark vardır. Kadın da erkek de genellikle bir yabancı yerine, âşık oldukları ya da sevdikleri biriyle sevişmeyi tercih ederler. Ama ortalama erkeğin, tanımadığı bir eşten de zevk alma olasılığı kadınlara göre daha yüksektir: kadınlar için asıl uyarıcı çoğu zaman sevginin kendisidir. Çoğu kadın, sevişme ve cinsel birleşmeye, sevilen ve güvenilen bir eşle yaşanmış güzel bir günün sonucu olarak, tamamlanması olarak bakar.

HAZ İLKESİ
Seks kılavuzlarında ve cinsel teknik kitaplarında cinsel birleşme üç kısma ya da üç aşamaya ayrılır. Birinci aşama, cinsel isteğin ve gerilimin artmasını sağlayan öpüşme, okşama gibi "aşk oyunlarıdır"; buna, "Ön Oyunlar" da denir. İkinci aşama, cinsel birleşmenin kendisidir (çiftleşme), Üçüncü ise, eşlerin orgazmdan sonraki cinsel davranışlarıdır; buna da "Son Oyunlar" denmektedir. İlk bakışta, böyle bir ayrım biraz mekanik görünebilir. Çoğu kez bu aşamalar arasında kesin bir ayrım çizgisi yoktur. Birinden öbürüne geçiş çok yumuşak ve "tedricidir". Hatta bazen hiç bir ön oyuna gerek duyulmadan doğrudan doğruya birleşmeye geçildiği de olur: işyerlerinde, parklarda ve genel olarak uzun süreli bir sevişmenin olanaksız olduğu yerlerde yapılan birleşmeler zorunlu olarak bu türdendir.

Yine de üç kısımlı sevişme şemasının bilimsel bir temeli olduğu kabul edilmelidir. Freud'a ve klasik psikanaliz teorisine göre, cinsel eylemin verdiği haz ikiye ayrılabilir:
(1) temas ve sevişmenin başlangıcında gerilimin sürekli olarak artmasıyla sağlanan "ön haz" ve
(2) doyumun yani boşalma sonucu gerilimin azalmasının getirdiği "son haz".

Freud, öpüşme, sarılma, kucaklama gibi ön haz öğelerinin, çocuk cinselliğinin yetişkin yaşamında da sürüp giden uzantıları olduğunu söyler. Bebeklerde ve çocuklarda cinsel haz, esas olarak cinsel organın dışında kalan erojen bölgelerden (ağız, makat, cilt yüzeyi) elde edilir. Daha sonra asıl haz kaynağı olarak cinsel organ öne çıkar ve diğer erojen bölgeleri kendine bağımlı kılar ama bunlar da ikincil haz kaynakları olarak varlıklarını sürdürürler. Freud'a göre, erojen bölgelerin uyarılmasından alınan ön hazın yetişkinlerin cinsel yaşamındaki işlevi, gerilimi yeterli ölçüde arttırarak sonunda doyuma (orgazma) ulaşılmasını sağlamaktır. Ancak Freud'un bu açıklaması, yine de kendi geliştirdiği haz ilkesi düşüncesiyle çelişmektedir. Buna göre insan davranışlarına yön veren temel ilke haz ve acı ikilemidir bu, özellikle yaşamının ilk yıllarında kişinin içgüdüsel gerilimlerden kaynaklanan acı ve sıkıntılardan kaçınmasına yol açar. Ama Freud'a göre cinsel gerilim, diğer gerilim türlerinden farklı olarak acı değil, haz vermektedir.

Daha sonra, Freud'un öğrencilerinden Wilhelm Reich, bu görünürdeki çelişkiyi şöyle çözmüştür; birleşmeden önceki aşk oyunlarında bir gerilim oluşur; bu aşk oyunlarının ardından şu ya da bu biçimde bir doyum gelmediği takdirde, her gerilim gibi bu da sıkıntı ve acı verecektir. Ama doyumun sağlayacağı hazzın beklentisi yalnızca gerilim yaratmakla kalmaz, aynı zamanda az miktarda bir cinsel enerjinin oluşmasına yol açar. İşte bu cinsel enerjinin verdiği kısmi doyum ve büyük son haz beklentisi, başlangıçtaki gerilimin sıkıntısına ağır basar ve cinsel coşkuyu arttırır.

Reich, orgazmla sağlanan hazzın yoğunluğunun da, ön oyunlar sırasında cinsel organlarda ve bütün vücutta biriken cinsel gerilim miktarının büyüklüğüne bağlı olduğunu söylemektedir. Uyarılma ve gerilim ne kadar fazla, çıkılan doruk ne kadar yüksek ve düşüş de ne kadar keskin ve şiddetli olursa, alınan haz da o kadar büyük olacaktır. Öyleyse ön oyunlar cinsel yaşamda vazgeçilebilecek bir lüks, çiftleşme edimine insanların sonradan kattığı bir eklenti değil, doyurucu ve bütünsel bir cinselliğin zorunlu bir parçasıdır.

ÖN OYUNLAR
Son yılların cinsel özgürlük ortamı, insanları cinsellik konusunda daha çok bilgilenmeye yöneltti. 1960'ların sonuna doğru, çeşitli cinsel teknik kitapları ayın en çok satan kitapları arasına girdi. Gerek Kama Sutra gibi çok eski klasikler (bu yapıtın Milattan sonra 100 ile 400 yılları arasında Hindistan'da yazıldığı sanılmaktadır.) gerekse daha yeni ve daha ticari seks kılavuzları, cinselliğin de öğrenilmesi gereken bir sanat, bir teknik olduğu düşüncesini yansıtıyordu.

Bir anlamda, sevişmenin bir teknik olduğu doğrudur: bütün sanatlar gibi o da duyarlılık, incelik, beceri, hayal gücü ve yaratıcılık gerektirir. İşini seven ve dikkat eden bir sanatkârın ürünleri nasıl kaliteliyse, seviştiği kişiyi ve sevişme eylemini seven birinin aldığı ve verdiği haz da o ölçüde büyüktür. Üstelik bütün teknikler gibi aşk teknikleri de zamanla gelişir. Ancak burada unutulmaması gereken bir nokta vardır: cinsel uzmanlık her zaman iyi sevişmek anlamına gelmeyebilir. Nasıl sanat, kullanılan tekniklerin toplamından daha fazla bir şeyse, kişisel bir üslup ve insani bir boyut içermek zorundaysa, doyurucu bir cinsel ilişki de kullanılan aşk tekniklerinin ötesinde bir şeyi gerektirir. İnsan en yeni seks kılavuzlarında, Legman'ın Oragenitalism adlı kitabında gösterilen 3780 çeşit cinsel oyunu, ezberlemiş olabilir ama bu cinsel yaşamının tekdüzelikten kurtulmasına yetmeyebilir. Bunun için eşler arasında uyum ve her iki eşin de sevişmeye aynı ölçüde katılması gereklidir. Kişinin kendine güvenmesi ve karşısındakinde de güven yaratması gereklidir. Ve her şeyden çok eşinin ruhsal durumuna, tepkilerine ve isteklerine karşı duyarlı olması gereklidir.

Ünlü âşık Kazanova kadınları gerçekten sevdiğini, onlara birer insan birer arkadaş olarak baktığını söylemiştir. Bu önemli bir noktadır, çünkü erkek egemenliğine dayalı toplumlarda ve özellikle çağımızın rekabetçi toplumlarında her iki cinsten insanlar sevişmeyi karşı cinse karşı bir savaş alanı olarak kullanabilmektedir. Bencilliğin ve "fethetme" arzusunun sağlıklı bir cinsel yaşamda yeri yoktur; cinsel teknik ne kadar gelişmiş olursa olsun, bencil ve saldırgan bir sevişme tarzının eşinizde yarattığı düş kırıklığını silemez.

Cinsel tekniklerin sevişmedeki rolü; herşeyden önce, değişiklik ve çeşitlilik sağlayarak cinsel birleşmenin tekdüzeleşmesini önleyebilir. Eşlerin deney yapmasını ve böylece kendilerindeki bir takım iç yasaklama ve tutuklukları aşmalarını sağlar. Daha önce hiç tanımadıkları yeni doyum ve hazları tatmalarına, kendi içlerindeki keşfedilmemiş eğilimleri bulmalarına yardımcı olur. Çok abartmamak ve yukarıdaki uyarıları unutmamak koşuluyla, cinsel tekniklere bir yemek listesi gibi bakılabilir. Nitekim Batı'da en çok beğenilen seks kılavuzu da Dr. Alex Comfort'un Aşk Sevinci: Sevişmenin Yemek Kitabı adlı yapıtıdır. Kuşkusuz, nasıl herkesin erojen bölgeleri aynı değilse, bazı teknikler ve oyunlar da bazı çiftlere diğerlerinden daha çok zevk verecektir. Ayrıca, kişilerin yaş, kilo, boy uzunluğu ve genel sağlık durumlarına göre, zevkle deneyebilecekleri oyunlar da değişik olacaktır. Birçok çift, erotizmin bütün olanaklarını denemeden ilişkilerini tamamlar. Oysa kişisel ve karşılıklı araştırma yoluyla zaman içinde aşk repertuarını yenilemek hiç de yabana atılacak bir şey değildir. Elli yaşlarında oral seksin keşfedilmesi, insanın on yedisinde öpüşmede dilin kullanılabileceğini keşfetmesi kadar heyecan verici olabilir. Kuşkusuz, hiç bir aşk ölümsüz değildir; zamanla tutkular tükenir, alışkanlıklar kemikleşir ve aşkın tersi demek olan tekdüzelik yerleşir. İşte o zaman cinsel teknik bilgisi, sönmüş bir aşkı yeniden alevlendirmez ama ilişkinin büsbütün çekilmez hale gelmesini önleyebilir, geciktirebilir.

Cinsel ön oyunların en önemli öğesi, eşinizin cinsel bakımdan duyarlı bölgelerini- erojen bölgelerini - tanımak ve bunları uyarmasını bilmektir. Cinsel birleşmenin "uyanma" evresinde eşler birbirlerini sırayla ya da eşzamanlı olarak uyanırlar. Eğer birbirlerinin gereksinimlerine karşı duyarlıysalar ve birbirlerinin tepkilerini doğru yorumlayabiliyorlarsa, uyanma ve coşkulanma tempoları hemen hemen birbirlerine eşit olacak ve orgazma aynı anda ulaşabileceklerdir.

ERKEKTEN KADINA
Çoğu erkeğin cinsel duyarlığı üreme organlarında toplanmış olduğu için, sevişme ilerledikçe kadının bütün vücudunun tek bir erojen bölge haline geldiğini genellikle fark etmezler. Eğer kadın zaten heyecanlanmamış ve arzulu değilse, ilk baştan doğrudan doğruya cinsel organların ve göğüslerin uyarılması ona fazla haz vermeyecek, hele hele erkeğin sandığı gibi onun doruk noktasına çıkmasına hiç yardım etmeyecektir. Kadınların cinsel coşkuları ağır ağır artar. Başlangıçta hafif temas, okşama ve öpüşme cinsel heyecanın uyandırılması için en uygun yöntemlerdir; sevişmenin başında, erkeğin temel erojen bölgeleri (cinsel organlar ve göğüsler) değil, ikincil olanları (yüzü, boynu, kolları, sırtı, belkemiğini, kalçaları, ayakları) uyarması doğru olur. Ağız son derece duyarlı bir organdır ve temposu ağır ağır ama sürekli hızlanan bir öpüşme, özellikle tutuk kadınların rahatlaması ve heyecanlanması açısından yararlı bir yöntemdir. Kuşkusuz burada katı ve genel bir kural yoktur. Çoğu kadın yüzden başlayan ve boyundan göğüslere, oradan da daha aşağılara ağır ağır inen bir uyarmadan hoşlanır. Buna karşılık ünlü Penthouse dergisinin cinsel danışmanı, Süper seks adlı bir cinsel teknik kılavuzunun yazarı, deneyimli fahişe Bayan Xaviera de Hollander de ayaklardan başlayıp yukarı doğru çıkan bir yaklaşımı yüzde yüz daha heyecan verici bulduğunu söylemektedir. Erkeğin bunu kendisinin keşfetmesi ama aynı zamanda eşine değişik yaklaşımları tatma fırsatını da vermesi gerekir. Göğüsler de son derece duyarlı organlardır; bu yüzden uyarılmaları kadar incitilmeleri de kolaydır. Erkeğin bu bölgede biraz dikkatli olması ve kadın vücudunun diğer bölgeleri için de geçerli olan şu kuralı özellikle göz önünde tutması gerekir: uyarma önce yumuşak dokunma, okşayış ve öpüşler biçiminde başlamalı ve basınç ağır ağır artmalıdır.

Erkek, eşinin göğüslerinin ve diğer bölgelerinin daha kuvvetli ve basınçlı uyarmaya hazır hale geldiğini, bu organların dirileşmesinden ve sertleşmesinden anlayabilir. Eğer göğüsler ve göğüs uçları yeterince dirileşmiş ve şişmişse, zaten uyarım ancak daha kuvvetli bir temasla devam edebilir. Ama kuvvetli temasın sertlik ve kabalık olmadığı da bilinmelidir. Isırmanın da aşk oyunlarında bir yeri vardır: biraz acı, duyulan heyecanı arttırabilir ve coşkulanma sürecinde, belli bir şiddetin ( kabalığın değil ) olumlu bir etki yapacağı bir an gelir. Ama eşlerin bu türden ısırma, vurma, tırmalama ve çimdikleme gibi temas biçimlerini vücutlarının daha dayanıklı bölgeleriyle, sırt, bacaklar, kalçalar ve omuzlarla sınırlı tutmaları yerinde olur. Kadın yeterince uyarılmış ve heyecanlanmışsa, dölyolu dudakları da şişecek ve salgılamadan ötürü ıslanmış olacaktır. Erkek kadının bu bölgesine yöneldiğinde ilkin bütün bu alanı yumuşakça okşaması ve ovması ve ancak bundan sonra dudakları aralaması gerekir. Özellikle hemen klitorisi uyarmaya geçmemelidir; bunun için dölyolu ağzının mutlaka ıslanmasını beklemek gerekir, çünkü kuru bir klitorisin ovulması kadına acı verebilmektedir. Eğer kadının cinsel organ bölgesi yeteri kadar ıslanmış değilse ya da kurumuşsa, uyarma sırasında erkek, bir sıvı da ( tükürük gibi) kullanabilir.

Cinsel birleşmeye geçmeden önce erkeğin, dölyolu ağzını ve klitorisi parmaklarıyla uzunca bir süre uyarması doğru olur. Bunun en iyi yolu önce tüm avuçla ovmak, sonra da avuç yukarıya gelecek şekilde orta parmakla veya iki parmakla dölyolunu uyarmaktır. Bazı çiftler, ellerin yapabildiği her şeyi ağzın ve dilin daha iyi yapabileceği görüşündedir.

Cinsel organlarla ağız teması, bir yasağın aşılması duygusunu içerdiğinden, en heyecan verici ön oyun tekniklerinden biridir. Aynı zamanda, bu iki organın teması, hayvani bir cinsellikle şefkatin kaynaşmasını temsil ettiği için, erkeklere de kadınlara da daha bütünsel bir haz vermektedir. Vücudun çeşitli bölgelerinin öpülmesiyle başlamak, sonra da cinsel organa, dış ve iç dudaklara yönelmek ve klitorisin dille uyarılmasının ardından da dölyoluna hızlı dil darbeleriyle girmek, kadının orgazmdan önce en yüksek cinsel haz noktasına çıkmasını sağlayan yöntemlerden biridir.

KADINDAN ERKEĞE
Görsel uyarıcılar genellikle erkeği kadından daha çok etkiler; bu, ön oyunlar sırasında kadının unutmaması gereken bir noktadır. "Tahrik edici" giysiler ve tavırlar, çıplaklık ya da yarı giyiniklik, cinsel bölgelerin apansız açılması ve bu türden bütün "baştan çıkarıcı" davranışlar, yorgun bir erkeği bile heyecanlandıracak cinsel tekniklerdir. Cinsel duyguların sözle belirtilmesi de kadınlar için olduğu kadar erkekler için de önemlidir. Bazı erkekler, penislerinin büyüklüğü konusunda özelikle duyarlıdır; bunu erkekliklerinin göstergesi olarak görürler. Bununla ilgili olarak kadının söyleyeceği sözler, erkeğin ön oyunlar sırasında daha rahat, daha güvenli olmasını sağlayacağı için aldığı hazzı da arttırır. Erkeklerin cinsel duyarlılığı daha çok cinsel organlar bölgesinde odaklanmıştır. Vücutlarının diğer tarafları, kadınlarda olduğu gibi okşama ve uyarma karşısında fazla duyarlı değildir. Bu yüzden sevişmenin başlangıcında kadının dikkatinin erkeğin bu bölgesinde toplanması yerinde olur. Başlangıçta kadın eşinin penisiyle hafifçe oynayabilir ve yumuşakça okşayabilir; ama fazla gecikmeden daha güçlü bir uyarıma geçmesi gereklidir. Kadına, bir erkeği nasıl uyaracağını tanışıklık ve deney öğretecektir. Eğer bu yoksa erkeğin ona açıkça yol göstermesinde bir sakınca yoktur. Çoğu zaman deneysiz bir kadın eşinin penisini bütün avucuyla ve sıkıca kavrayarak ve şiddetle çekecektir. Bu, çoğu erkeğin tatsız bulduğu bir yöntemdir. Çok zevkli bir yöntem, penisin parmaklarla önce hafifçe sonra da kuvvetlice bastırılmasıdır. Ama bunu yaparken erbezlerinin incitilmemesi gerekir.

Kadının ayağıyla eşinin penisini uyarmasıysa her iki taraf için de heyecan verici bir cinsel tekniktir. Bundan sonra kadın, yüzü erkeğe gelecek şekilde oturarak iki elini birden kullanabilir. Bu şekilde erkek de kadını görebilecek ve onu uyarabilecektir. Burada kadın bir eliyle penisin kökünü kavrayarak erkeğin kasığına doğru hafif bir basınç uygulayabilir ve öbür eliyle de penisin başını sıkarak, uyarabilir. Ya da tüm organı iki avucu arasında ovabilir. Bazı erkekler de penislerini kadının iki göğsü arasına sürtmekten haz duyarlar. Ancak bu arada kadın, sevişmenin sürmesini istiyorsa, erkeğin boşalma durumuna gelmemesine dikkat etmelidir.

Orgazm durumuna yaklaşmış bir erkeğin boşalmasını geciktirmenin en iyi yolu, penisin kökünde idrar kanalının bulunduğu yerin kuvvetlice sıkılmasıdır. Kadın aynı şeyleri ağzıyla da yapabilir. Birçok evli erkeğin fahişelerle ilişki kurma nedeninin fellasyo arzusu olduğu söylenir: erkek, evli, olduğu kadına söylemekten çekindiği ya da söylediği halde reddedilmiş olan fellasyo isteğini para karşılığında elde etmektedir. Ağzın vereceği haz, bu organın son derece esnek bir yapıda olmasından kaynaklanmaktadır. Kadın bu arada dilini de kullanabilir.

ORGAZM GARANTİSİ
Yapılan araştırmalara göre erkeklerin yüzde 97'si seks sırasında orgazm olurken bu oran kadınlarda yüzde 27'ye düşüyor. Kadınlarda oranın bu kadar düşmesinin önünde bazı engeller var. Önerdiğimiz egzersizler kaliteli orgazmı çok daha kolay yaşayabilmek için.

ORGAZM ENGELİ - 1 BİLİNMEYEN BÖLGE
Seks sırasında orgazm olamayan kadınların çoğu kendi vücutlarını tanımıyor. Bunda da çocukluğun büyük bir etkisi var. Çünkü küçük yaşlardan beri kadınlara genital bölgelerine dokunmak yasaklanır ve kötü bir şeymiş gibi anlatılır. Hatta klitoris kelimesinin ne anlama geldiği bile ergenlik döneminden sonra öğrenilir. Oysa partner ile cinsel ilişkiye girmeden önce kendi bedeninizi tanımalı ve hoşunuza giden şeyleri yapmalısınız. İlk olarak size küçüklüğünüzden beri öğretilen yasakları unutarak işe başlayın. Erotik kitaplar okumak ya da porno filmler izlemek de size yardımcı olacaktır. Seks koçları vazelin gibi kayganlaştırıcı bir krem yardımıyla kendinize dokunmaya başlayın. Böylece zevk aldığınız noktaları keşfedebilirsiniz. Bir kadın olarak mastürbasyon yaparak tek başınıza orgazm olabileceğinizi unutmayın. Hayatın birçok alanında olduğu gibi orgazm olmayı öğrenmek de zaman alır. Üstelik kadınların sadece yüzde 5'inden azı ilk sekste orgazm olabiliyor. Uzmanlara göre nerede, ne zaman, ne kadar süre ile yaptığınızın hiçbir önemi yok önemli olan zirveye ulaşıp orada kalabilmeniz. Asla uzun sürüyor diye kendinizi baskı altına almayın.

ORGAZM ENGELİ - 2 DÜNYAYI EŞİNİZ DÖNDÜRMÜYOR
Bazı erkeklerin kadınlara zevk verme konusunda o kadar da yetenekli olmadıklarını kabul edin. Hatta birçok erkek yapısı gereği kendini düşünüp çoğu zaman eşlerini düşünmez. Kadınların ise çoğu erkeklerinin onları zirveye çıkaracağına inanır. Fakat siz bile kendi vücudunuzu tanımıyorsanız bir başkasından bunu nasıl beklersiniz. Öncelikle sizin hoşunuza giden şeylerin neler olduğuna karar verin. Daha sonra partnerinizi bu doğrultuda yönlendirin. Birçok kadın oral seksten büyük zevk alır. Bunu ondan istemekten çekinmeyin. Eğer işe yaramazsa ilişkinizi renklendirmek için erotik shoplar gezip fantezi ürünlerinden alabilirsiniz. Belirli bir süre sonra ikili uyumu yakalayıp karşılıklı olarak tatmin olmanın tadını çıkarın. Tüm bunlara rağmen hala partneriniz ile mutlu değilseniz ve tabii eğer şansınız varsa onu değiştirin.ORGAZM ENGELİ - 3 TAKLİT YAPMAK
Birçok kadın seks sırasında partnerini mutlu etmek için orgazm taklidi yapar. Fakat taklit yaptığınız sürece asla gerçek orgazmın vereceği zevke ulaşamazsınız. Seks sırasında asla kendinizi baskı altında hissetmeyin. Bol bol zamanınız olduğunu aklınızın bir kenarına yazın. Neden bu kadar uzun sürdüğünü soracağını düşünmeyin. Sorsa da daha önce taklit yaptığınızı ona söylemenize gerek yok, sadece zamana ihtiyacınız olduğunu söyleyin. Ara sıra iyi gittiğini söyleyerek onu tetiklemeyi de ihmal etmeyin. Sürekli kendinizi taklit yapıyor olarak buluyorsanız üzülmeyin çünkü birçok kadın penatral ilişki ile orgazm olmaz. Aynı şekilde sadece partnerinizin size dokunması da sizi zirveye ulaştırmayabilir. Eğer mastürbasyon yapmaya başladıysanız onunla birlikte olurken de kendinize dokunabilirsiniz. Üstelik erkeklerin çoğu bunu görmekten hoşlanır.

ORGAZM ENGELİ - 4 STRES
Seks sırasında partneriniz sizin kulağınızın arkasında geziyor ve size yumuşak dokunuşlar yapıyorken birden telefonunuz çalabilir, aklınıza bitirmeniz gereken işleriniz gelebilir. Stres altına giren aklınız bir türlü rahat durmaz ve bu da orgazm olmanızın önündeki en büyük engeldir. Uzmanlara göre adrenalin orgazmı engelleyen en büyük etken. Bir şekilde stresinizi kontrol altına almalı ve tutkularınızı ön plana çıkarmalısınız. Nasıl iş yerindeyken seks düşünmemeyi başarabiliyorsanız, yatağınızda da işi düşünmemeyi başarabilirsiniz. Eğer iyi bir seks planlıyorsanız telefonlarınızı kapatın. Birkaç mum ile odanızı aydınlatıp daha romantik ve erotik bir ortam oluşturun. Uyarıcı etkisi olan tütsüleri de deneyebilirsiniz.Cinsel enerjinizi arttırın
Psikologlara göre libidoyu etkileyecek çok fazla faktör var... Evlilikte mutlu bir beraberlik yakalamak için öncelikle samimiyet ve sabır gerektiğinin altını çizen psikologlara göre libidoyu etkileyecek çok fazla faktör var.
Biraz sabırla bu yollardan yardım almak eğer çözüme ulaşılamıyorsa, profesyonel destek almak en ideali. Cinsel yaşamın hem fiziksel hem de ruhsal açıdan bir kombinasyona ihtiyaç duyması yüzünden uzman doktorla tartışıp gerekli yönlendirilmelerin alınması sorunu çözebiliyor.
Doktorun önerisi tıbbi ilaç tedavisi uygulanıp uygulanmayacağı konusunda en doğru bilgileri de veriyor. Bununla beraber, sorunun kaynağı olabilecek ruhsal sorunlar için bir terapiste veya konunun diğer uzmanlarına başvurmak gerekiyor. Bütün bunlar bir tarafa sadece basit ve kolay çözümler arayanlar için eşler arasındaki cinsel enerjiyi artıracak 6 basit öneri tespit etmiş ABD'li uzmanlar. İşte o öneriler.

Düzenli egzersiz yapın
Ölçülü bir biçimde beslenme düzeni uygulayın, yeteri kadar dinlenmeyi ihmal etmeyin ve düzenli olarak fiziksel egzersizler yapın. Yani vücudunuza iyi davranmak atacağınız ilk adım olmalı. Aslında, düzenli yapılacak fiziksel egzersizler sağlıklı ve iyi bir cinsel yaşam için gerekli olan anahtarlardan belki de en önemlisi sayılabilir. Araştırmalar bize göstermektedir ki, düzenli egzersiz yapan kişilerin vücutlarındaki kan dolaşımı sağlıklı olduğundan, bu genital bölgelerdeki kan dolaşımını da sağlıklı kılmaktadır.

TV'nin düğmesini kapatın!
Akşam saatlerinde televizyon izlemeyi biraz azaltarak evinizdeki fiziksel mahremiyetiniz için biraz daha vakit yaratın. Yapılan araştırmalarda eşinizle ilgilenmekten ziyade gece televizyon izlemenin aşk hayatına verdiği zararların birden fazla olduğu ortaya çıkmaktadır: Bunlardan bir tanesi ise cinsel isteği azaltmak ve erkeklerde ereksiyon sorunlarına yol açmasıdır.

Mum ışıklarını boş verin
Eğer peşinde olduğunuz şey romantizm ise, sinemada yürek hoplatan bir macera filmi izleyebilir, kahkahalara boğulacağınız bir komedi şovuna gidebilir veya evde bazı aerobik egzersizler deneyebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre konu cinsel istek ve cevap verme olduğunda, sinir sistemini harekete geçiren her şey, onu zapt eden ve sindiren her şeyden daha iyi etki etmektedir. Sinir sisteminin canlanması, kalp atışınızın artması ve kardiyovasküler düzeninizin daha iyi çalışması anlamına gelir.

Uygun zamanı seçin
Cinsel aktiviteler için zaman yaratmaktan ziyade, en doğru en uygun zamanı seçmek çok önemlidir. Yapılan araştırmalarda kadınların cinsel birleşme için her bakımdan en uygun oldukları zaman dilimi ortaya çıkmıştır. Araştırmalara göre kadınlar adet dönemini takip eden 6. ve 10. günler arasında daha çok istek taşıyorlar. Adet döneminin ilk günü âdetin başladığı gün olarak alınmaktadır. Gün içindeki zaman önemli değil.

Uyarıcı kokuları deneyin
Rahatlamaya ihtiyacınız mı var? Lavanta aromalı losyonları ve yağları deneyin. Hem sizi hem de partnerinizi gevşetecek ve havaya sokacaktır. Yapılan araştırmalarda lavanta kokusunun bazı kişilerde mental stresi azalttığı ve rahatlama hissi yarattığı ortaya çıkmıştır. Buna rağmen, keskin kokulardan bazılar çeşitli kişilerde farklı etkiler yaratabilir. Size en uygun kokuyu kendiniz deneyerek bulmalısınız.

İletişim kapılarını açın
İletişim olanaklarını maksimuma çıkardığınızdan emin olun. Duygu ve düşünlerinizi eşinizle paylaşmak ve birbirinizin hislerine, fobilerine ve arzularına saygı göstermek ilişkilerinize büyük katkı yapacaktır. Ayrıca problem çözme durumlarında güzel bir atmosfer yaratacaktır.İyi seks kiminle yapılır ?

Seks yaparken cinsel birleşmenin ötesine geçebiliyor musunuz?
Seks insan yaşamının doğal parçası... Yaşamın sürebilmesi buna bağlı... Peki, ama seks yaparken birleşmenin ötesine geçebiliyor musunuz?
Sekste mutluluk neye bağlı?
Seks insan yaşamının en doğal bir parçası... Yaşamın sürebilmesi buna bağlı...
Kişinin bedensel ve ruhsal doyumu da karşı cins ile yaşadığı ilişkiden aldığı doyumla ilintili... Evlilik sorunları ve cinsel işlev bozuklukları ilişkinin odak noktasını oluşturuyor.

Seks yaşamı da bir iletişim biçimi aslında nasıl mı?
Peki, evlilik mutlu seksin neresinde yer alıyor?
Gerçekten eğlenilecek ile evlenilecek kişiler ayrı mıdır?
Evlilik uzun süreli sorumluluk almak. Bağlılık, sorumlulukları paylaşmak, empati kurabilmek, beraber yaşarken ortak karar alıp birlikte hareket edebilmek evlilik için önemli! Gerektiğinde kendini karşısındakine adapte edebilmek, kendi isteklerinden vazgeçebilmek ve fedakârlık yapabilmek evliliği canlı tutan şeyler.
Tüm bunlar anlık heveslerini kontrol edip yerine uzun vadeli düşünme ve karar almayı gerektirir. Kişiliğinde bu özellikleri barındırmayan kişiler evlilikte uyum sorunları yaşayabilir.

Bu ayrım yapılmalı mı?
Evliliğe uygun kişilerin de eğlencesiz, birlikte hoş zaman geçirilemeyecek kişiler olduğu düşünülmemeli. Evlilikte önemli olan isteklerle gerekirleri dengeleyebilmek.
Bir insan hem kişiliğinde uzun süreli bir ilişkiyi sürdürebilecek özellikleri barındırıp hem de gerektiğinde kendine koyduğu sınırları, kontrolü esnetip eğlenebilmeyi başarabilir.
Bu özellik sadece evlilik için değil insanın yaşamında hemen her alanda uyumlu, mutlu, dengeli bir yaşam sürdürmesi için gerekli.

Birlikte çok eğlenen insanlar evlenince çok mutlu çiftler olabilir mi?
Birlikte çok eğlenebilen çiftlerin daha çok mutlu olabileceğine ilişkin yaygın bir kanı var. Bu her zaman böyle mi olur.
Eşlerin ortak ilgi alanları ve birlikte zevk alacağı uğraşları olması gerekir. Ortak değerlere sahip olmaları sağlıklı evlilik için önemli bir unsur. Ancak birlikte eğlenceyi paylaşıyor olmaları evliliğin de aynı olumlu duygularla süreceğini göstermez.
Ortak eğlence anlayışının yanı sıra her iki tarafın da bir ilişkinin sorumluluklarını alabilmesi önem taşır. İletişim ve problem çözme becerilerine sahip olmak gibi özellikleri de kişiliklerinde barındırmaları gerekir.

Evlilikte mutluluk için bunlar yeterli mi peki?
Ortak ilgi ve zevklerin olması ve birlikte eğlenebilmek artı bir unsur ama bu gerekli tek kriter değil. Eğer çiftlerin eğlence anlayışları birbirinden tamamen farklı ise o zaman sadece evliliğin görev ve sorumluluklarını paylaşmak kalır geriye.
Bu da taraflarda ilişkiye dair eksiklik duygusuna ve eğlenip gevşeyeceği zamanlarda birbirinden uzak kalmaya yol açar. Ancak iki insanın da tamamen aynı beğenilere sahip olması mümkün değil.
Ortak zevkleri olsa bile aynı zaman diliminde her zaman aynı şeylerden zevk alma tercihinde olmaları da mümkün değil. İşte bu durumda da karşılıklı saygı, hoşgörü öne çıkar. Kişi bazen kendi isteklerini erteleyebilmeli. Karşısındakine kendini uyulmayabilme gibi özelliklerin kişide bulunması beraberlik için önem kazanır.

Kadınlar için mutlu seks evlenilecek kişiyle mi eğlenilen kişiyle mi yaşanır?
Her zaman dile getirilen bir yaygın görüş vardır. Evlenilecek kişi başka eğlenilecek kişi başkadır denir.

Kadınların mutlu seksi yakalayabilmeleri konusunda bu geçerli midir?
Sekste de insanlar arası ilişki ve iletişimlerde geçerli olan kurallar geçerli. Çünkü cinsel ilişki de iki insan arasında yaşanan bir ilişki biçimi. Seks iletişim içinde yaşanır. Kadın olsun erkek olsun cinsel ilişkinin doyum verici olması bu iletişimin sağlanmasına bağlı.

Eğlenmek de cinsellik de kişinin kendi doyumuna bağlı.
Seks gevşeme ve rahatlamasına yönelik bir yaşantı ve sağlıklı kalabilmesi için bu gerekli. Öte yandan insan sosyal bir canlı olduğu için bu sürecin paylaşılması da ayrı bir doyum kaynağı.


Tek gecelik ilişkiler!!
Hiçbir duygusal yanı olmayan, bir geceden öteye gitmeyen, salt sekse dayalı ilişkiler...Her şeyden önce etik açıdan doğru bulmuyor olabilir, en azından size göre olmadığını düşünebilirsiniz. Çünkü size göre ilişkide asıl önemli olan karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörü...

Her an bir çift yeşil göze kanabilir, yanık tenli bir vücudun esiri olabilir ve onunla, normal şartlar altında asla çıkmayı düşünmeyeceğiniz bir seks yolculuğuna çıkabilirsiniz. Madem ara sıra da olsa tek gecelik ilişkiler yaşıyor ya da en azından yaşama olasılığımızı hesaba katıyoruz, en azından bu tip ilişkilerde neleri yapmamız ve neleri yapmamamız gerektiğini, böyle bir gecenin sonunda pişmanlık ve utançtan kıvranmamak ve kendimize saygımızı kaybetmemek için dikkate almanız gereken önemli detayları şöyle bir gözden geçirelim ki, o geceyi bir kabus gibi değil, hoş bir anı olarak hatırlayalım.

Tek gecelik ilişkinin 5 altın kuralı:

1 -Oyunu kuralına göre oynayın!
Öncelikle şunu unutmayın ki, tek gecelik ilişki yalnızca seks anlamına gelir, gerçek bir ilişki anlamına değil. Sorumluluk yok, hesap sorma yok, aşkın beraberinde getirdiği sorular, korkular, endişeler his yok.
Genellikle birbirini tanımayan, o geceden sonra da muhtemelen bir daha görmeyecek olan kadınlarla erkeklerin paylaştıkları zevk ve tutku dolu bir zaman dilimi, erotizm dağının doruğuna bir tırmanış yaşanan. Bu tip bir macerayı dolu dolu yaşamak istiyorsanız sizi cinsel açıdan etkileyen erkeğin aşk, evlilik, aile gibi o an için 'tehlikeli' konulardaki görüşlerini öğrenmeye kalkmasanız iyi olur. Yüzde 100 saf zevkle sevgi dolu dokunuşları birbirinden ayıramıyorsanız, tek gecelik ilişki konusunu biraz daha düşünmelisiniz. Yoksa o gecenin sonrasında başımız çok daha fazla ağrıyabilir.

2 -Tanıdıklara dikkat edin!
Eğer aynı arkadaş grubunu paylaştığınız birinin, yakın bir dostunuzun ya da en kötüsü bir arkadaşımızın sevgilisinin cinsel çekim alanına girdiyseniz tek gecelik zevk uğruna çok ciddi sorunlara yol açabilecek tehlikeler sizi bekliyor demektir. Bir kere, arkadaş gruplarında bu tarz vakalar o kadar hızlı yayılır ki, inanamazsınız. Dedikodudan ve meraklı arkadaşlarınızın gereksiz sorularını çekmenin yanı sıra seviştiğiniz erkekle sonra tekrar bir araya geleceğinizi de unutmayın. Yakın bir dostunuzla yatarsanız o sıcak, saf ve masum dostluğu bir daha yakalayamayabilirsiniz. Böylece hem bir iyi dost kaybetmiş, hem de iyi bir sevgili kazanamamış olursunuz ki, bu da sizin için oldukça karsız bir alışveriş olur. Arkadaşınızın sevgilisine gelince; böyle bir ilişkiye girmeyin! Kesinlikle ve asla girmeyin. İnanın yaşadığınız o bir gecenin sonrasında çekeceğiniz vicdan azabı alacağınız zevki katlayacak kadar büyük olacaktır. Durumu öğrenirse arkadaşınızla aranızda çıkacak tatsızlıklar da çabası...

3 -Yapmak istediğiniz her şeyi yapın!
İşte, size serbest atış alanı... Utanç yok, kendini kısıtlama yok, "Sonra benim hakkımda ne düşünür?" yok çünkü sonrası yok! Bu fırsatı değerlendirin, fantezilerinizin sınırlarını zorlayın ve uzun süreli bir ilişkide ilerisini düşünerek gerçekleştiremediğiniz tüm muzır hayallerinizi devreye sokun. Zihninizi ve bedeninizi serbest bırakarak ateşli bir gecenin tadını çıkarmaya bakın.

4 -Bana mı gidelim, sana mı?
İlk bakışta "Ne fark eder?" deseniz de aslında çok şey fark eder çünkü isteseniz de istemeseniz de her gecenin bir sabahı vardır. Sabah birlikte uyanmak, kahvaltı etmek, güne birlikte başlamak duygusal bir ilişkide muhteşemdir ama tek gecelik bir ilişkinin sonunda da bir o kadar sıkıcı ve zorlama olabilir. Karşımızdaki erkeği tanımadığımıza ve sabah kalkınca ne yapacağını bilmediğinize göre onu evinize ya da kaldığınız otele davet etmek yerine onun mekânına gitmeyi tercih edin. Böylece istediğiniz zaman oradan çıkıp gitme şansına sahip olan siz olursunuz.

5 -Bu anıyı kendinize saklayın!
Yaşadığınız macerayı kız kıza partilerde arkadaşlarınızla paylaşmak isteseniz bile kendinizi tutun ve ağzınızın sıkı olduğuna kesin olarak güvendiğiniz en yakın dostunuz dışında bu konudan kimseye bahsetmeyin. Hem tatsız tesadüflerle karşılaşabilir, hem de ummadığınız bir biçimde yargılanmanın üzüntüsünü yaşayabilirsiniz. Çünkü kadınlar tek gecelik ilişkilere meyilli olsalar da bunu asla kabul etmek istemezler. Hatta belki kendileri bir türlü cesaret edemedikleri için sizi kıskanarak kırmaya çalışan arkadaşlarınız da olabilir. Böylece karşınızda, bir anda vicdanınızın sesi olmayı üstlenmiş bir kızlar korosu bulabilir ve onlara yaşadıklarınız anlattığınıza bin pişman olabilirsiniz. 0 yüzden o erotik gecenin fotoğrafını kışın soğuk, yalnız ve gri gecelerinde çıkarıp çıkarıp bakmak üzere zihninizdeki albüme yerleştirin.

Seks kalbi ne kadar zorluyor?

Uzmanların bu konudaki önemli uyarılarına kulak verin...Cinsel ilişkinin az da olsa kalp krizi riskini artırdığı belirlenirken, sağlıklı bir kişide cinsel aktivitenin orta dereceli bir egzersize eşdeğer olduğu ortaya çıktı.

Hareketsiz yaşam ve evlilik dışı ilişkilerin yanısıra cinsel birleşme pozisyonu da kalp krizi riskini tetikliyor. Bunun için uzmanlar, kalp hastalarının, ideal pozisyonda cinsel ilişkide bulunmasını, ilişki öncesi yeterince istirahat etmesini, seks öncesi yeterince ön sevişme yapmasını ve yemekten en az 1-3 saat sonra cinsel ilişkiye girmelerini öneriyor.

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği'nden Doç. Dr. Ali Atan ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Kliniği'nden Dr. Tuncay Delibaşı, 'Cinsel aktivite kalbi ne kadar zorluyor?' konulu bir araştırma yaptı.

Modern yaşamda stres ve beslenme alışkanlıklarının kalp hastalığı riskini arttırdığını ve kalp hastalığı yaşının azaldığını vurgulayan araştırmada, kalp krizi sonrasında hem hastalar hem de partnerlerinin cinsel aktivitede dahil olmak üzere tamamen normal yaşamlarına geri dönmeleri konusunda oldukça endişeli ve çekimser kaldıklarının altı çizildi.

Pek çok çiftin hatalı olarak cinsel aktiviteyi riskli ve tehlikeli bulduklarını ifade eden araştırmada, kalp hastalarının temel korkularının cinsel yetersizlik veya cinsel aktiviteye bağlı kardiyovasküler hastalığın tetiklenmesi olduğu kaydedildi.

Araştırmada, bu durumun gerginlik oluşturduğunu, kişiyi cinsel aktiviteden uzaklaştırdığını, özellikle hastalarda depresyona ve öz güven kaybına neden olduğu gibi çiftler arası ilişkileri ciddi derece bozduğu belirtildi.

Cinsel aktivite esnasında kalp hızında, kan basıncında ve oksijen tüketiminde bazı değişiklikler meydana geldiğini belirten araştırmada şu tespitlere yer verildi: 'Genelde sağlıklı bir kişide cinsel aktivite hafif-orta dereceli bir egzersize eşdeğerdir. Bir süre öncesine kadar 2 katlı bir merdiven çıkan kişinin rahatça cinsel aktivitede bulunabileceği kabul edilirdi. Ancak merdiven çıkma ile cinsel aktivite birebir aynı değildir. Cinsel aktivite esnasında emosyonel faktörlerde söz konusudur ve dolayısı ile harcanan enerji miktarı daha fazla olabilir.

Sağlıklı bir kişide maksimum egzersiz kapasitesi 15.5 MET'dir. Cinsel aktivitenin preorgazmik fazında 2-3 MET, orgazmik fazında ise 3-4 MET'lik bir harcama olmaktadır. Genç çiftlerde bu harcama 5-6 MET e kadar artabilir.

Cinsel ilişki esnasında kardiak nabız (KN) 120-130/dk, arteriyal kan basıncı (TA) 150-180 mmHg arasında bulunmuştur. Standart bir cinsel ilişkide bu piklerin ortalama 3-5 dakika sürdüğü ve MET değeri 5-6 olduğu bildirilmiştir. Bu çalışmanın sonucuna göre cinsel ilişkiye bağlı TA ve KN egzersizin herhangi bir formunda olduğu gibi arttığı, düzenli egzersiz yapan kişilerde MI riskinin azaldığı belirtilmiştir.

Laboratuar ortamında cinsel aktiviteye bağlı meydana gelen hemodinamik ve metabolik cevaplar 10 sağlıklı erkekte araştırılmıştır.

Bu amaçla kalp hızı ve oksijen tüketimi, self stimülasyon, partner stimülasyonu, kadın üstte iken cinsel ilişki ve erkek üstte iken cinsel ilişki sonrasında değerlendirildi.

Self veya partner stimülasyonu ile pik kalp hızı artışı 102 /dk, orgazm durumunda pik kalp hızı artışı erkeğin üstte olduğu koitus (cinsel birleşme) esnasında 127 /dk, kadının üstte olduğu koitus esnasında 110/dk bulundu. Koital aktiviteler, yürüme bandı esnasındaki egzersiz testiyle karşılaştırıldığında oksijen tüketimi non-coital cinsel aktiviteler için yüzde 11-12, erkeğin üstte olduğu koitus esnasında yüzde 22, kadının üstte olduğu koitus esnasında yüz

serkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

serkan Kullanicisinin Son 5 Konusu
Baslik Kategori Son Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj
Faydalı nofollow linkler Webmaster Genel serkan 3 1051 03-07-2021 02:11 PM
Çocuklarda sedef hastalığının tezahürü ve tedavisi Anne Ve Çocuk Dünyası serkan 0 919 07-13-2020 08:53 PM
Doktorlar selülitle mücadele etmenin en etkili... Kadın Sağlığı serkan 0 1134 07-13-2020 08:47 PM
Üç askerin şehit olduğu Sakarya’daki patlamayla... Güncel Haberler serkan 0 1258 07-10-2020 08:48 PM
Virüs insan ömrünü ne kadar kısaltıryor? Güncel Haberler serkan 1 1034 04-27-2020 11:57 PM

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

(View-All Konu Okunma Sayisi : 1
serkan
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 09:40 PM.

Forum Yasal Uyarı

Kuruluş : 2013
2013 - "HayalSohbet Forum" her hakkı saklıdır.
HS-Forum - HAYALSOHBET iştirakidir.
Sohbet - Chat
YASAL UYARI : İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan hayal forum Adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. hayal forum hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler, Yöneticilerimiz ile iletişime geçilmesi yada iletişim formunu doldurulması halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde hayal forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş sağlanacaktır.Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0 RC 1
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2022 DragonByte Technologies Ltd. Runs best on HiVelocity Hosting.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402